Caut o lamurire

17-11-2017
Ezekiel
Nu este medic/terapeut
Ezekiel
In urma cu 3 saptamani, mama mea s-a operat pentru a-si scoate un chist ovarian de 8 cm. Acum doua zile am primit rezultatele de la anatomopatologie. Am vorbit cu medicul ce a operat-o ( un medic foarte bun ) dupa ce am primit rezultatele iar acesta mi-a spus ca din ce a vazut el in operatie, nu arata canceros. In urmatoarele randuri voi scrie de pe analiza.
"Produs Biologic "Chist drept
Diagnostic: Chist ovarian drept septat
Rezultatul Bloc ***2 Chist seromucos bilocular
***3=anexa stanga=corpi albicans ovarieni;trompa cu hiperplazie epiteliala atipica

N.L. se sugereaza IHC din blocul ***3 pt. diagnosticul diferential cu un adenocarcinom tubar"
Acestea fiind zise, provin dintr-un alt domeniu si nu reusesc sa-mi dau seama de gravitatea situatiei. Am trimis blocul ***3 catre un IHC dar va dura intre 2 si 3 saptamani. Mama mea intra usor usor intr-o depresie, plange des, se preface ca este fericita dar nu este, nici nu are cum. Timp de doua zile, de la primirea acestuia, am cautat pe acest forum o situatie similara insa nu am gasit. V-as ruga sa ma lamuriti cu privire la ce diagnostic a primit si care sunt sansele sa nu fie malign. Va multumesc si raman profund indatorat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: