Ce sa fie ? am dubii in ceea ce priveste iubirea dintre noi
Locuim impreuna de 2 luni, ne cunoast de 1 an, si o dragoste mare venind din partea ei, nu vad...cu toate ca stau la ea in casa si cu banutii stau cam prost, iar ea ma sustine total, totusi, sper sa nu fie nerecunostiinta, am dubii in ceea ce priveste iubirra dintre noi deoarece :
Nu vad deoarece se poarta rece cu mine, e destul de formala in comportament, si cu sexul, e si el destul de saracacios...eu simt nevoia sa fac si in fiecare zi, mai ales ca suntem la inceput..dar ea mi a dat de inteles ca mai des de o data la doua zile nu se poate.
Exista o diiferenta de statut intre noi, ea fiind.o femeie de carierea, independenta, desteapta, iar eu ma aflu la polul opus.
Nu regasesc afeectiune, pasiune, tandrete...totul pare a fii formal, programat, fals. Intr un cuvant chiar nu simt o mare drahoste venind dinspre ea
Este mai in varsta decat mine, are 35 de ani, eu 31 iar ceea ce ma roade pe mone este ca am impresia ca obiectivul ei e sa ramana insaarcinata, sa aiba un copil, iar in rest fie ce o fii.
A trecut printr un divort, cu un baiat pe care l a iubit enorm dar a inselat o, dupa aceea a mai fost intr o relatie, si la fel, a fosr parasita, chipurile, fara motiv si acum suntem impreuna.
Si eu imi doresc copil, i am spus si am cazut de comun acord sa ne pregatim sa facem, dar ma nelinisteste gandul ca ea isi doreste copil doar ca sa nu ramana singura, dupa aceea nu o sa mai fie interesata de releatie, mi e frica ca nu o sa mi pot vedea copilul si ca am sa imi ratez viata din cauza asta.
Mi a spus de multe ori cat de mult isi doreste da fie mamica, si ca a mai incercat si cu ceilanti iubiti pe care i a avut.
Ce ma sfatuiti sa fac ?
Nu vad deoarece se poarta rece cu mine, e destul de formala in comportament, si cu sexul, e si el destul de saracacios...eu simt nevoia sa fac si in fiecare zi, mai ales ca suntem la inceput..dar ea mi a dat de inteles ca mai des de o data la doua zile nu se poate.
Exista o diiferenta de statut intre noi, ea fiind.o femeie de carierea, independenta, desteapta, iar eu ma aflu la polul opus.
Nu regasesc afeectiune, pasiune, tandrete...totul pare a fii formal, programat, fals. Intr un cuvant chiar nu simt o mare drahoste venind dinspre ea
Este mai in varsta decat mine, are 35 de ani, eu 31 iar ceea ce ma roade pe mone este ca am impresia ca obiectivul ei e sa ramana insaarcinata, sa aiba un copil, iar in rest fie ce o fii.
A trecut printr un divort, cu un baiat pe care l a iubit enorm dar a inselat o, dupa aceea a mai fost intr o relatie, si la fel, a fosr parasita, chipurile, fara motiv si acum suntem impreuna.
Si eu imi doresc copil, i am spus si am cazut de comun acord sa ne pregatim sa facem, dar ma nelinisteste gandul ca ea isi doreste copil doar ca sa nu ramana singura, dupa aceea nu o sa mai fie interesata de releatie, mi e frica ca nu o sa mi pot vedea copilul si ca am sa imi ratez viata din cauza asta.
Mi a spus de multe ori cat de mult isi doreste da fie mamica, si ca a mai incercat si cu ceilanti iubiti pe care i a avut.
Ce ma sfatuiti sa fac ?
5 comentarii
Sa vorbiti cu ea si sa vedeti daca va doriti o astfel de femeie pe termen lung. Asta inainte sa faceti copilul. Nu dupa. Nu bagati copilul la mijloc sa il traumatizati dupa.
As vorbii cu ea dar e abila in raspunsuri si nh ma pot increde in ele...si ar mai fii ceva... ce sa o intreb ?
Exact asa gandesc si eu..n as vrea sa am un copil cu cineva care si l doreste doar ca sa si astampere sentimentul de abandon, de singuratate, pe viitor, nefiind interesata de relatii stabile.
E complicat...
Exact asa gandesc si eu..n as vrea sa am un copil cu cineva care si l doreste doar ca sa si astampere sentimentul de abandon, de singuratate, pe viitor, nefiind interesata de relatii stabile.
E complicat...
Daca ea nu e interesata de relatii stabile si nu va potriviti cu ea, ar fi bine sa va cautati pe altcineva din start.
Multumesc pentru raspunsuri! Numai bien va doresc !
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 6Este nevoie de terapie de cuplu și când logodnicii se mută împreună?
- 2Logodnica mea mi-a spus că și-a scos uterul pentru a nu mai face copii. Este posibil?
- 1Casatorie toxica
- 0Cum ar trebui să arate un contract pentru prestarea servicilor psihologice?
- 1M-am indragostit de o colega de munca
- 5Abuz psihologic în cuplu
- 2Să lupt sau să renunț?
- 1Certuri si lipsa de empatie
- 1Probleme in relație de 4 ani
- 1Copilul lui din alta relatie