ce se intampla in interiorul gatului meu?

22-05-2010
MaGdA27
Nu este medic/terapeut
MaGdA27
Buna ziua! asi dori sa aflu ce se intampla in interiorul gatului meu ?Am avut probleme cu amigdalitele, au fost imflamate, rosii.Am fost la medic orl.am facut analize de sange si exudat.Exudat a esit bine, la singe mi-a iesit vsh marit.Doctorul mi-a propus scoaterea amigdalitelor, am refuzat din cauza ca nu mai vroiam sa trec printr-o operatie ca deabia a trecut 1an cu cezariana cu nasterea si nu vroiam s-o iau de la capat cu operatiile.Nu mi-a prescris nici un medicament nu stiu de ce!!!!.Mi-a mai zis ca asa o sa patesc mereu daca nu le scot.Cred ca au trecut vreo 6luni de atunci.Ce ma deranjeaza este cand inghit am o durere nu de amigdalite ci undeva in fundul gatului.Vreau sa-mi spuneti ce trebuie sa fac sa elimin orice suspiciune ca am ceva.SA fie oare frica? frica ca tatal meu a murit de cancer bronhopulmonar?Oare o sa traiesc toata viata cu frica de orice ma doare.Ce analize concrete trebuie sa fac sa scap de frica asta
3 comentarii
0
22-05-2010, ora 21:55
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
analizele nu o sa te ajute.
trebuie sa gasesti un medic ORL care poate sa.ti micsoreze amigdalele fara operatie( cu radiofrecventa)
sa ai grija.. sa nu consumi nimic ce irita faringele.
0
22-05-2010, ora 22:37
ciocanmagda
Nu este medic/terapeut
ciocanmagda
pentru MaGdA27: incercati cu propolis glicolic, de 2 ori pe zi cate 20 de picaturi.
0
23-05-2010, ora 15:02
MaGdA27
Nu este medic/terapeut
MaGdA27
Multumesc domnule DR.VALERIU, sunteti un medic exceptional pacat ca nu sunteti din Bucuresti,.o sa urmez sfatul dum-tra.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.