Ce ziceți de Bilomag Forte pt concentrare?

03-06-2022
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
A luat cineva Bilomag Forte de la Zdrovit care are magneziu, gincko biloba, lecitina și vitamina B6 pentru concentrare?V-a ajutat?
6 comentarii
2
04-06-2022, ora 00:00
360
Nu este medic/terapeut
360
giko biloba interactioneaza cu medicamentele.
1
04-06-2022, ora 20:24
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
Cica în cazul Ginkgo Biloba interacțiunile nu se cunosc scrie asta in manualele de psihofarmacologie.
Eu am luat ginko cu psihiatrice și a fost ok.
Și un doctor de pe net de pe platforma ASSMB mi-a zis că pot sa iau maxim 80-, 90 mg pe zi asta după ce i-am povestit cazul meu.
Deci nu știu dacă chiar interacționează.Eu în trecut nu am simțit nimic
1
04-06-2022, ora 20:42
360
Nu este medic/terapeut
360
ce stiu sigur, e ca cei care iau alprazolam in timp ce iau ginkgo, alprazolamul nu isi mai face efectul. de aici am si tras concluzia ca interactioneaza. stiu de pe un site medical... recunoscut ca fiind ok

nu prea am studiat planta, pt ca din start nu o pot cumpara. e excesiv de scumpa
1
04-06-2022, ora 20:49
360
Nu este medic/terapeut
360
uite am gasit articol... probleme xanax, risperiona...

wb.md/3apm4C2 (de pe webmd)

###
xanax
"Taking ginkgo along with alprazolam might decrease the effects of alprazolam in some people."

traducere: se reduce efectul alprazolamului
###

###
risperidona
"Ginkgo might decrease how quickly the liver breaks down risperidone. This might increase the risk of side effects from risperidone such as drowsiness, dizziness, or dry mouth."

traducere: ginkgo reduce timpul de metabolizare a medicamentului. acest lucru creste riscul efectelor secundare ale risperidonei
###
1
06-06-2022, ora 00:41
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
Am luat 2 luni oare să mai continui?
1
06-06-2022, ora 01:23
360
Nu este medic/terapeut
360
recomandat ar fi sa nu continui, in opinia mea
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul