chiar nimeni nu stie nimic despre boala asta?

17-04-2007
violette
Nu este medic/terapeut
violette
chiar nimeni nu stie nimic despre boala asta?sau nu poatea mi se dea un sfat boala mea se numeste os...
3 comentarii
0
22-05-2007, ora 00:00
DrCosmin
Nu este medic/terapeut
DrCosmin
Tumora dumneavoastra este din fericire benigna. Este probabil localizata la nivelul membrului inferior.
Tratamentul este exclusiv chirurgical si consta in rezectia ( scoaterea ) tumorei dumneavoastra. Parerea mea este sa mergeti in cel mai scurt timp la medic si sa va operati.
Multa sanatate!!!
0
22-05-2007, ora 00:00
violette
Nu este medic/terapeut
violette
va multumesc dl dr. Cosmin IDEEA E K O AM DE VREO 3 ANI.NU SE POATE MALIGNIZA?SI DE CE DACA E BENINGNA TREBUIE SA O OPEREZ SI IN CEL MAI SCURT TIMP ?
POT LUA LEGATURA CU DUMNEAVOASTRA IN VREUN FEL?
MULTUMIRI
0
23-05-2007, ora 00:00
DrCosmin
Nu este medic/terapeut
DrCosmin
Insasi faptul ca este o tumora o face sa aiba indicatia aceasta.Tot pentru operatie pledeaza si tipul ei din punct de vedere anatomopatologic. Daca e benigna asta nu inseamna ca nu va poate face probleme mari, evoluand si afectand osul. Sunteti tanara si este pacat.Eu nu sunt medic ortoped. Va recomand sa consultati un ortoped experimentat care sa va consulte si sa va ajute.
Multa sanatate!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul