Chist epidermoid

27-08-2016
Alexandra0609
Nu este medic/terapeut
Alexandra0609
Buna! M-am operat acum o saptamana de un chist epidermoid suprasternal, as vrea sa stiu daca e normal ca zona operatiei sa se simta tare la atingere? Si daca da, din ce cauza? Multumesc anticipat!
1 comentarii
0
31-08-2016, ora 15:52
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Faptul ca zona PO se simte mai tare la palpare, nu e o problema. E tesut cicatricial. Ramane de supravegheat aceasta zona, si de reevaluat peste 3-4 saptamani.
Adaugă un comentariu / răspuns