Chist epidermoid
Buna! M-am operat acum o saptamana de un chist epidermoid suprasternal, as vrea sa stiu daca e normal ca zona operatiei sa se simta tare la atingere? Si daca da, din ce cauza? Multumesc anticipat!
1 comentarii
Buna ziua.
Faptul ca zona PO se simte mai tare la palpare, nu e o problema. E tesut cicatricial. Ramane de supravegheat aceasta zona, si de reevaluat peste 3-4 saptamani.
Faptul ca zona PO se simte mai tare la palpare, nu e o problema. E tesut cicatricial. Ramane de supravegheat aceasta zona, si de reevaluat peste 3-4 saptamani.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 3Umflătură mică persistentă după operația de hernie inghinală – normal?
- 1Dureri post operatorii dupa interventie chirurgicală la tibie picior drept
- 3Senzatie de hernie la 2 luni dupa operatie
- 1Durere dupa operatia de hernie inghinala bilaterala laparoscopica
- 1Operatie de hernie ombilicala
- 1Dupa ablatie, v-au reapărut fiblilatii ?
- 1Hernie inghinala bilaterala
- 2Splenectomie
- 2Pe durata internarii in spital pacientii au acces la rezultate analize?
- 1Înțepături după peritonita