CHIST SINOVIAL, deget inelar -mâna stângă
Mamei mele i s-a îndepărtat chirurgical un CHIST SINOVIAL apărut la degetul inelar al mâinii stângi acum 5 săptămâni. I s-a recomandat de către medic recuperarea medicală ( masaj, gimnastică, kinetoterapie) După două săptămâni de recuperare (5 de la operație), degetul este încă blocat, îl poate mișca foarte puțin. Îmi poate spune cineva cam cât ar dura refacerea, dacă ea va fi vreodată completă sau orice alte detalii ar mai putea împărtăși în legătură cu această problemă? Mulțumesc mult!
3 comentarii
Buna ziua.
Recuperarea poate sa mai dureze o perioada de timp, dar daca acest deficit persista, ar trebui sa o consulte un medic specialist chirurgie plastica.
Recuperarea poate sa mai dureze o perioada de timp, dar daca acest deficit persista, ar trebui sa o consulte un medic specialist chirurgie plastica.
In general dupa indepartarea unui chist de la deget reluarea miscarilor este foarte rapida
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 143chist sinovial genunchi
- 8chist sinovial popliteu
- 6Copilul meu de 5 ani a fost diagnosticat cu chist sinovial la genunchiul drept
- 9presupus chist sinovial langa calcai
- 8In urma unei radiografii mi s-a spus ca am un chist sinovial
- 5chist sinovial la incheietura mainii stangi - un tratament naturist?
- 0Chist sinovial al ATM
- 11Chist sinovial!
- 10chist sinovial
- 4lichid sinovial
- 3Am un chist sinovial de 5 luni care nu mai creste
- 0chist sinovial
- 0Postoperatoriu
- 3Operată de chist sinovial la incheietura maini
- 3Noduli degete mana dreapta
- 7Rmn după excizie chirurgicala chist sinovial
- 0Chist sinovial la mana
- 0Ajutati-ma cu o parere - dureri dupa meniscectomie
Mai multe informații despre: chistul sinovial