cicatrici lasate de varsat de vant | Forumul Medical ROmedic

cicatrici lasate de varsat de vant

22-01-2011
alexandru_alex
Nu este medic/terapeut
alexandru_alex
Cum as putea sa scap de niste cicatrici lasate de varsat de vant ?Exista vreo solutie?va multumesc
10 comentarii
0
22-01-2011, ora 00:39
Dr. Elena Latcan
ORL - Otorinolaringologie, BUCURESTI
Dr. Elena Latcan
Laserterapie- Calea DOROBANTILOR 32 A, ETJ 1, CAM 12=DNA DORINA, FIZIOTERAPIE.
0
22-01-2011, ora 12:34
alexandru_alex
Nu este medic/terapeut
alexandru_alex
Si crede-ti ca are vreun efect ?
0
23-01-2011, ora 13:54
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
De regula, varsatul de vant nu prea lasa cicatrici ci doar o usoara pigmentare, dupa caderea crustelor, care este trecatoare..acum cat timp ai avut varicela ?
0
23-01-2011, ora 21:17
alexandru_alex
Nu este medic/terapeut
alexandru_alex
Am avut acum 2 saptamani, dar m-am scarpinat pt ca l-a inceput am crezut ca am cosuri si mi-au ramas 2 cicatrici destul de mari pe fatza.Ce sansa am sa scap de ele ?
0
24-01-2011, ora 20:46
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
S-ar putea sa dispara de la sine la 3-4 saptamani de la debut...mai ai rabdare.mai tarziu vei merge sa te vada un dermatolog..
0
09-02-2011, ora 23:44
Maya O.
Nu este medic/terapeut
Maya O.
Buna ziua!Eu am de cel putin 10ani aceste cicatrici, se poate sa scap cumva de ele si cat ar fi costul acestei interventii?Au forma unor gropite pe fata.Stima.
0
17-05-2011, ora 10:20
yioanaa
Nu este medic/terapeut
yioanaa
am varsat de vant adica aproape miau trecut my am cateva cruste si gata dar au ramas pe fata si pe corp pete foarte rosii.acestea trec sau o sa ramna asa?aceste pete sunt gauri (cicatricile care raman)?va rog sa ma ajutati k sunt f speriata si plang toata ziua.nu am spart nici una nu mam scarpinat doar k a cazut crusta si a ramas foarte rosu.va multumesc frumos
0
17-05-2011, ora 12:19
alexandru_alex
Nu este medic/terapeut
alexandru_alex
stai linistita yioanaa, alea dispar dupa vreo 2-3 saptamani.Da-te cu galbenele dupa ce iti trece boala
0
17-05-2011, ora 17:17
yioanaa
Nu este medic/terapeut
yioanaa
sigur??multumesc frumos si vroiam sa stiu daca in acest stadiu se my poate lua boala?adik ink am cateva cruste 7 8 ink nepicate.sora mea nu a luat ink si a stat langa mine de la inceput si au trecut deja 2 sapt juma si nu a luat. my pot transmite boala?va multumesc frumos
0
22-06-2011, ora 16:15
yioanaa
Nu este medic/terapeut
yioanaa
a trecut o luna de cand am avut varsat de vant si miau rams cicaticile pe fata.ce se poate face k sa mi dispara? tratamente cv?multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum scapi de cicatrici?
  • Vindecarea pielii fără cicatrici este posibilă cu ajutorul unei proteine din midii
  • Cicatricile vindecate nu au un impact asupra atractivității
  • Varicela sau vărsatul de vânt, o boală încă activă
  •