Ciclu dereglat

26-10-2018
AndreeaMari
Nu este medic/terapeut
AndreeaMari
Buna seara!acum un an am luat pastila de a doua zi si anume Escapelle iar de atunci ciclul meu s-a dereglat si totodata reglat, mai precis o luna imi vine mai repede cu 2 zile iar o luna mai tarziu cu 2 zile, este oare vorba de vreo problema?Si luna aceasta eu si prietenul meu am avut parte de foarte putin act sexual neprotejat dar nu a ejaculat in mine, a fost vorba doar de cateva secunde iar astazi menstruatia mi-a venit foarte putin.Despre ce ar putea fi vorba?
1 comentarii
0
30-10-2018, ora 10:45
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

se poate ramane insarcinata chiar daca ejacularea nu are loc in interiorul vaginului deoarece in timpul actului sexual barbatul elimina lichid seminal care contine spermatozoizi. Nimeni nu va poate spune pe internet din descrierea dvs daca sunteti sau nu insarcinata. Pentru a exclude aceasta posibilitate va recomandam sa efectuati un test de sarcina din sange, BetaHcg

O zi buna,
Clinica Medicala Marie Stopes Romania International
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ciclul de două ori pe lună
  • Efectele pilulei de a doua zi ar putea fi potențate de un medicament antiinflamator
  •