Pilula de a 2-a zi. In ce masura afecteaza aceasta pastila menstruatia?

13-08-2013
ioana1092
Nu este medic/terapeut
ioana1092
Am luat acum 3 zile pilula de a 2-a zi.. Am avut dureri de cap si greturi de cand am luat-o, iar azi ma doare burta ca si cand ar trebui sa apara menstruatia in conditiile in care in mod normal ar trebui sa imi vina abea peste o saptamana.. Este posibil sa vina mai devreme, sa vina mai tarziu sau la timp? In ce masura afecteaza aceasta pastila menstruatia? Multumesc frumos !
1 comentarii
0
14-08-2013, ora 14:31
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
In urmatoarele 6 luni menstruatia o sa fie dereglata. Nu te astepta sa vina la timp niciodata, ba mai devreme ori mai tarziu.
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.