CIROZA CARDIACA cu Sindron Budd Chiari si Coagulopatie.

23-02-2011
Mia D.
Nu este medic/terapeut
Mia D.
Buna ziua.
Solicit opinia dumneavoastra in ce priveste procurarea medicamentului Exacy (acid tranexamic 0.5mg/5 ml, fiole i.v. ) necesar pentru tratarea coagulopatiei -deficitului de factor I -.Precizez ca acest tratament nu este autorizat in Romania, dar in ultimii 2 ani l-am utilizat prin bunavointa unor persoane plecate in Franta, iar intreruperea tratamentului are un mare risc vital. Mentionez ca in urma cu 3 ani am fost diagnosticata cu Ciroza Cardiaca, ca urmare a Sindromului Budd Chiari si a Prolapsului de valva mitrala ambele congenitale, deasemenea sufar de Coagulopatie prin deficit de factorul I cu purpura membre si epixtazis si sunt monitorizata cardiologic si hematologic la unitatile spitalicesti, la cabinetele de sapecialitate. Pe aceasta cale incerc sa i-au legatura cu alte persoane care au nevoie de acelasi medicament EXACYL -ACID TRANEXAMIC -, deoarece aducerea in tara pe cale legala cu autorizatii de la MSP se poate realiza doar daca sunt mai multe persoane care au trebuinta. Deasemenea as fi interesata de colaborarea cu persoane plecata in Franta, medici sau nu, care ar fi dispusi sa-mi trimita lunar medicamentul contra -cost. Multumesc anticipat specificand ca am postat aici deoarece afectiunile sunt foarte rare in Romania. Astept un raspuns in cel mai scurt timp.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.