După 10 ani nu am diagnostic - senzație de frig, mă dor toate, foarte istovita, simt cum mă sting

22-11-2022
Aira
Nu este medic/terapeut
Aira
Am 63 de ani și de circa 10 ani merg am o boală la care nu am primit diagnostic. Sunt din Bacău și am fost la spitale și clinici din Bacău, Iași, București. Despre ce este vorba: a început cu transpirații abundente (mă schimbam și de 10 -12ori) și aveam o stare de frig chiar dacă afară erau 30 de grade, nu făceamfebră. Episoadele țineau și o lună, veneau și plecau când voiau. Am tot făcut fel de fel de analize mai mult pe endocrin dar nimic semnificativ. Acum 1an am făcut un CT abdominal și a ieșit că ar fi un adenom benign mic 16/14mm pe glanda suprarenala stângă, mi s-a spus că nu ar fi asta cauza. Însă din septembrie anul acesta situația a degenerat foarte rău și anume am slăbit în jur de 14 kg, nu mai scap de senzația de frig, mă dor toate, sunt foarte istovita, simt cum mă sting ușor. Sunt disperată dacă ați mai auzit, dacă știți ceva vă rog din tot sufletul să mă ajutati
1 comentarii
0
23-11-2022, ora 23:52
gladys
Nu este medic/terapeut
gladys
Mergeti la medic cat mai repede, nu va asteptati sa aiba idee ce aveti insa trebuie sa mai faci investigatii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce unii oameni transpiră mai mult decât alții
  • Mi-e frig, deși e cald - cauze posibile
  • Remedii și sfaturi pentru transpirația abundentă, exagerată
  •