Ciuperca... revenire :(

14-01-2009
Alexyno
Nu este medic/terapeut
Alexyno
In urma cu aproximativ 1 luna, am avut contact sexual neprotejat cu o femeie... pe care o cunosc de ceva timp si dupa cateva zile, o alta fata mi-a facut sex oral si nimic mai mult. Peste 3 sau 4 zile am observat niste pete mici rosii pe extremitatea penisului, cu efecte de mancarime..Am fost la dermatolog si mi-a zis ca am ceva ciuperca. mi-a dat o pastila ce sta in corp 7 zile... si ceva crema.. travocordit daca nu ma insel. Doctorita m-a intrebat daca am avut contact sexual neprotejat recent, i-am zis ca da si a spus ca s-o trimit pe partenera la medic, I-am urmat sfatul si am vb cu femeia insa dupa ce a fost al control m-a sunat si a zis ca ea nu are nimic.Ma gandeam ca poate se transmite daca imi face sex oral... nu stiam. dupa ce am fost vindecat si n-am mai avut nimic, am continuat relatia cu cea de-a doua fata, si mi-a mai facut sex oral, insa dupa fiecare data.. ma duceam acasa si ma dadeam cu ce a mai ramas din crema si a fost ok, insa acum in weekend mi-a facut iar sex oral si eu nu m-am mai dat cu crema in scop preventiv, si azi dupa 3 zile am observat ca iar sunt plin de bubitze rosii.. exact ca prima data :(. Se poate transmite pe cale orala ? va rog ziceti daca stie careva de preferat un medic dermatolog. multumesc anticipat
5 comentarii
0
14-01-2009, ora 15:57
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Cam mult sex oral ;);)))))))) Enjoy!

Daca partenera sufera de candidoza orofaringiana se poate lua prin sex oral. Travocortul este bun pentru dermatomicoze, dar ar fi de preferat un antifungic cu un tropism, cum ar fi fenticonazolul, pe care il gasesti sub forma de unguent sub denumirea de Lomexin (se prezinta ca fiind crema vaginala dar nu are indicatii numai pentru doamne) sau clotrimazolul (Antifungol spray)...

Salut!
0
14-01-2009, ora 19:52
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Daca de fiecare data cand iti face sex oral ai asemenea probleme, iti dai seama k e ceva ?
Cum a spus si nikk poate are ea ceva si ti-a transmis si tie !
Du-o la doctor cat mai repede si nu mai face cu ea sex oral !
Sal nikk !
0
14-01-2009, ora 19:59
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Candidoza se poate lua asa cum ti s-a spus de Nick si Alisuk!Se poate lua apoi si prin sarut!!Asa ca fuguta cu ea la medic si tratati-va!!
Pupici Aliss si Nick
0
16-01-2009, ora 12:50
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
0
16-01-2009, ora 17:50
Alexyno
Nu este medic/terapeut
Alexyno
multumesc de sfaturi... :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul oral
  •