Clipoceli in urechea stanga

27-07-2014
dragos marian
Nu este medic/terapeut
dragos marian
Buna ziua.De 2 ani de cand mi se infunda nasul, in urechea stanga am niste clipoceli groaznice, acestea se produc in momentul auziri sunetelor.Am fost la orl si mi- au spus ca am nevoie de o interventie la nas dar pana atunci as dori sa stiu o cale de a scapa de ele macar temporar pentrru ca sunt foarte enervante si iti distrag atentia mult.Mentionez ca in ultima perioada ma infund mereu in nas noapte iar clipocelile au devenit din ce in ce mai frecvente.
4 comentarii
0
28-07-2014, ora 09:19
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
citeste pe forum tot ce sa scris despre
otita seroasa
catar tubar
0
28-07-2014, ora 13:41
dragos marian
Nu este medic/terapeut
dragos marian
Am citit multe informatii pe aici, am si aflat cateva solutii pentru clipoceala din urechii dar nici una nu a functionat, si ideeile cu feonul, dar tot nu merge si tratament cam de 3 ori am luat pana acum, ceva ma duce cu gandul la o deviate de sept ce duce la scurgere de mult lichid in spatele urechi pe timpul noptii
0
30-07-2014, ora 16:23
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da.. o deviati edesept duce la inflamatie a mucoasei nazale pana in rinofaringe si duce la catar tubar sau otita seroasa
0
15-08-2014, ora 15:14
dragos marian
Nu este medic/terapeut
dragos marian
Am facut operatia de diviatie a septului si de inlaturare a resturilor de polipi acum 3 zile, insa clipocelile tot apar.Mentionez ca inca mai am mucoasa inflamata rau, sa fie cumva de la asta?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: