condiloame

18-06-2008
a2008
Nu este medic/terapeut
a2008
buna, , am o mare nedumerire!!????acum 3 ani prietenului meu de atunci ii aparuse o pata mica mica pe capul penisului rosie, dupa multe incercari pan ala urma un dr la diagnosticat cu condiloame acuminate..un dr f cunoscut, , imediat m ma dus si eu la ginecolog, mi am fcaut pap testul si mi a iesit totul ok.mentionez k timp de 2 ani mi am repetat testul o data la 3 luni si tot timpul mi a iesit bine.acum 3 luni mi am facut iar analizlee si control si mi a iesit totul ok.colul uterin f curat nici urma de condiloame, , pap testul mi a iesit bine, , nici macar candida, , , mi am facut analizlele la mai multi dr ginecologi.acum insa am o mare nedumerire, , , am un nou prieten de 1 an si 3 luni caruia ia iesit de cateva luni niste puncte mici k de grasime in zona pubiana, seamana cu mici negi, , nu stiu ce sa mai zic..???mi am fcaut de atatea ori testul si a iesit bine, , , se poate sa am eu viruslu si sa nu se manifeste si sa l transmit mai departe, , dar nu s ar vedea la pap test daca am ceva????va rog dl dr, lamuriti ma, sau recomandati mi un dr bun din timisoara
4 comentarii
0
29-06-2008, ora 00:00
Mary355
Nu este medic/terapeut
Mary355
daca ti-a iesit papa-ul bun, nu insemana ca nu ai HPV in singe.!!controleaza HPV in singe, si controleaza noul prieten, s-ar putea sa aiba el altceva!
0
29-06-2008, ora 00:00
a2008
Nu este medic/terapeut
a2008
mersi de rasp...am sa mi fac analizele, sa ma lamurresc o data cu problema asta.
0
11-03-2009, ora 04:52
lucianhoratiu
Nu este medic/terapeut
lucianhoratiu
poti te rog sa postezi si ce ai rezolvat?
0
20-03-2009, ora 15:07
a2008
Nu este medic/terapeut
a2008
mi am facut tipizarea hpv si mi a iesit k am 2 radacini.68 si 51.una e cu risc mare de cancer si cealalta risc mic.nicuna dintre ele nu provoaca condiloame. dr mi a zis k nu are ce sa faca daca am virusul in corp decat sa mi fac o data la 6 luni control si tipizare.il tin sub obervatie cat pot.nu stiu daca pot sa fac vaccinul contra hpv daca am radacinile astea 2, am inteles k vaccinul se face ptr alte radacini si as putea sa l fac, nu stiu parerile sunt impartite.(un dr din romania mi a zis k pot sa l fac si altul din italia mi a zis k e in zadar k n are rost sa mi fac)condiloame nu iau mai aparut partenerului.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaccinul antiHPV
  •