cosuri dupa actul sexual

21-01-2013
daandrei
Nu este medic/terapeut
daandrei
am 60 de ani si in noiembrie a aparut pe nas un cos dupa ce am avut contact sexual cu cineva am luat ampicilina20 de bucati si au disparut la sfarsitul lui decembrie au aparut cosuri in cap si pe fata la 2 zile dupa actul sexual cu aceea persoana, am luat oxacilina din 6in 6 ore dar, persoana respectiva a luat si ia zinat de 500 de 2 ori pe zi.dar dupa terminarea tratamentului iar am avut contact sexual cu aceea persoana si la 2 zile iar mi-au aparut la inceputul luni ianuarie.persoana respectiva a facut testul papanicolau in decembrie si nu iesit decit o inflamatie se poate sa aiba ceva sau ce analize trebuie sa facem sa vedem care este problema. poate fi o problema genecologica sau nu. asteptam raspuns.va multumesc
6 comentarii
0
21-01-2013, ora 17:55
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Doctorul care v-a dprescrisantibioticele nu v-a spus cum se numeste boala ?
0
21-01-2013, ora 21:39
daandrei
Nu este medic/terapeut
daandrei
nu am fost la medic, medicamentele le-am luat fara prescriptie. De aceea v-am cerut un sfat ce analize sepot face.
0
22-01-2013, ora 12:40
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mergeti cu doamna personal cu trimitere de la medicul de familie, la ginecologie, la alta policlinica sa isi faca testul secretiei. Tre sa coste in jur de 20-40 lei.

Si daca acolo vedeti negru pe alb ca nu are nimic, va trebui sa va adresati unui medic dermato-venerolog.

Analizele pentru barbati pot fi foarte costisitoare (de ordinul sutelor de lei) daca vi se prescriu.
De aceea ideal este sa mai faca doamna un test al secretiei si sa ii arate doctoritei bubele, sa va dea un diagnostic precis.

In nici un caz sa nu mai luati antibiotice fara prescriptie si fara diagnostic, deoarece va pot face rau in 10 alte parti.
0
22-01-2013, ora 13:19
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Am mai cercetat pe net despre problema dv.
Posibil sa fie un stafilococ auriu, dar testul pentru stafilococ tot trebuie sa il faceti si medicatia tot trebuie prescrisa de medicul dermatolog.

Cercetati aici postarile.

http://www.pcfarm.ro/intreaba_farmacistul/intr/4712/cosuri
0
10-02-2013, ora 21:37
daandrei
Nu este medic/terapeut
daandrei
a fost doamnala medicul genecolog unde sa facut un test de secretie vaginala si rez.este TRICHOMONAS -neg, MICOZA-neg, ANAEROBI-pozit, COCI-neg, GRAD PURITATE- IV, o luna nu am avut contact sexual si dupa o luna iar am avut contact sexual si iar mi-au aparut cosuri pe barba si in cap. ce pot sa cred ?ce trebuie sa facem?
Scrie un comentariu.
0
20-02-2013, ora 18:00
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mergeti la medicul de familie si rugati-l sa va faca trimiterea pentru analiza de depistare a stafilococului auriu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Influenta alimentatiei asupra dezvoltarii acneei
  • Rana pe col - mit sau realitate?
  • Coșurile (acneea)
  • Testul Papanicolau
  • De ce apar coșurile (acneea)?
  • Am făcut testul Papanicolau. Ce înseamnă rezultatul?
  • Testul Babeș Papanicolau ar putea ajuta la depistarea mai multor tipuri de cancere ginecologice
  • Cum se depistează cancerul de col uterin?
  • Rezultat Papanicolau anormal - ce urmează?
  •