Cresterea parului-solutie

07-02-2011
daida
Nu este medic/terapeut
daida
In urma unui accident, am suferit pe pielea scalpului arsuri de grd.I-II, cu ulei incins.In urma acestuia, parul meu a suferit o raritate destul de mare, ma intereseaza un tratament care sa-mi dea rezultate bune.Pana in acest moment pe parcursul a 5 ani am tot urmat nenumarate tratamente cosmetice, naturiste, care nu mi-au dat rezultate.Singurul tratament care mi-a dat un rezultat cat de cat satisfacator a fost folosirea cu hair glow2% dimineata, vitamina A+D2, magneziu forte cu B6, zinkit, coenzima Q10, vitamina E si o fiola de Foltene in fiecare seara.Acesta a fost urmat timp de 3 luni, dupa care am inceput (tot timp de 3 luni)cu revalid, zinkit, magneziu, hair glow si foltene, o fiola la 2 zile.Si ultimele 3 luni am folosit oenobiol pt par, foltene si hair glow.Nu sunt foarte multumita de rezultat si vreau sa sper ca pot face mult mai mult pt a avea un par mai des, diagnosticul meu este de alopacie difuza androgenetica.Ma intereseaza cat de eficient este tratamentul cu fiole Crescina, oare o sa am rezultate mai bune in comparatie cu tratamentele pe care le-am urmat?
Cu deosebita stima, Daida!
1 comentarii
0
07-02-2011, ora 19:22
Dr. Ionescu-Marcu Anda-Doinita
Medicina interna, Galati
Dr. Ionescu-Marcu Anda-Doinita
Folositi, cu toata increderea, solitia de la Ducray, numita ANASTIM, 1fiola de 3/sapt., timp de minim 6 luni si spalati-va cu Sampon Alpecine cu cafeina.Va da cu siguranta, rezultate!
Adaugă un comentariu / răspuns

12-11-2019, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
OptiBac
OptiBac - probiotice adaptate nevoilor tale
Optibac Probiotic zilnic Extra Forte are o concentratie de 20 miliarde de bacterii vii si contine Lactobacillus acidophilus NCFM - cea mai cercetata tulpina acidophilus din lume. Este probioticul ideal pentru persoanele care au urmat un tratament indelungat cu antibiotice, se confrunta cu alergii sau afectiuni digestive. Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.