cryopharma este eficianta in cazul negilor?

21-10-2009
CorinaAndra
Nu este medic/terapeut
CorinaAndra
acest produs pt inghetarea negilor este eficient? sigur? are efecte secundare? am multe papiloame virale pe umeri si piept, poate sa le faca sa dispara?
4 comentarii
0
22-10-2009, ora 01:29
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Cred ca cel mai corect ar fi sa mergeti la un medic dermatolog!Nu incercati sa le scoateti prin diferite metode, ca sa nu se agraveze situatia, eventual sa va apara mai multe sau sa intampinati anumite complicatii!
Sanatate!
0
22-10-2009, ora 19:01
CorinaAndra
Nu este medic/terapeut
CorinaAndra
pai pareau destul de clari in reclama la televizor... dar ma intrebam daca e eficient...
0
22-10-2009, ora 20:53
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Daca sunt negi sigur, probabil ca este eficient acest produs!Eu i-am scos fetitei mele un neg de la degetul de la picior cu verruca removal gel, dar bineinteles dupa cateva vizite la medicul dermatolog, care in prima faza i l-a extirpat, insa radacina ramanea si negul crestea din nou si am cautat produse pt scoaterea negilor, iar o farmacista mi-a recomandat gelul mentionat mai sus si astfel am reusit sa scot negul din radacina!
0
25-10-2009, ora 18:15
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Cryopharma este eficient, dar nu suficient. De cele mai multe ori este necesară şi administrarea unui preparat antiviral oral (ex.:ceai de lemn dulce, Isoprinosine etc.)
Foarte bun este şi unguentul de Mărul Lupului, dar şi Herpigenul + Virago, documentaţi-vă şi consultaţi şi dermatologul! Toate cele bune;)



În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Papiloamele sau negii trebuie extirpaţi? - atitudinea corectă
  • Tratamentul corect al negilor și papiloamelor
  •