Ct glande suprarenale

22-06-2018
robert305
Nu este medic/terapeut
robert305
Buna ziua! Doctorul meu ma suspecteaza de hiperplazie suprarenala. Datorita acestei suspectari m-a trimis sa fac un CT dar pe raportul medical nu specifica in ce zona(pelvis, abdomen inferior/superior). Ma puteti ajuta cu un raspuns? Pentru ce zona trebuie sa ma programez? Ps: Doamna doctor mi-a zis ca cel mai probabil nu este o problema grava si se poate trata(mi-a spus ca am glandele suprarenale marite) dar eu ce am gasit pe net este o problema destul de grava. Poate fi doar o problema minora?(am dhea s marit, prolactina marita si progesteronul marit, toate acestea fiind marite cu 30% fata de valoarea maxima admisa). Va multumesc!
1 comentarii
0
19-11-2020, ora 18:23
Gabriela 7
Nu este medic/terapeut
Gabriela 7
Buna, cum ai rezolvat problema cu glandele suprarenale ca sunt marite, sunt interesata si eu
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Interpretare analize medicale online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Imagistica glandelor suprarenale
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.