Cum reusim sa ne păstrăm potența în timp?

03-07-2022
Matei_966
Nu este medic/terapeut
Matei_966
Ma numesc Mario și am vârsta de 27 de ani, voiam sa intreb cum am putea noi ca bărbați sa ne păstrăm potența în ciuda trecerii timpului? Ce pași trebuie să urmăm pentru a reuși să intretinem relații chiar și la 60 și ceva de ani?
3 comentarii
0
04-07-2022, ora 21:17
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
potenta este strans legata de starea de sanatate generala a barbatului dar si de activitatea sexuala regulata (”antrenamentul” de a face sex).
Cu alte cuvinte o stare de sanatate buna, un corp bine intretinut, alaturi de o activitate sexuala constanta sunt premizele unei potente ce va dura pana la varste inaintate
0
07-07-2022, ora 11:04
Matei_966
Nu este medic/terapeut
Matei_966
Masturbarea este și ea un "antrenament " bun? De exemplu dacă un barbat se masturbeaza zilnic vedeti in asta o problemă majoră?
1
07-07-2022, ora 12:28
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Masturbarea nu este un "antrenament" ci o soluție de excepție, atunci cand nu exista posibilitatea actului sexual. Masturbarea in fiecare zi devine o obișnuință care va afecta viata sexuala si potența
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum imbunatatim performanta sexuala? Metode de crestere a potentei sexuale
  •