Frigul si potenta

15-01-2016
ich
Nu este medic/terapeut
ich
De doua luni temperatura in apt meu, pt prima oara complet neincalzit, scade vertiginos, ajungand si la 14-15 gr.C. M-am hotarat sa ma adaptez la un astfel de regim termic dar partea rea e ca am o munca statica-traducator, in casa neincalzita si ca potenta, erectia mi s-a diminuat considerabil inca din decembrie, la 80%. Mentionez ca am aproape 56 de ani, sunt deprins cu trekkingul montan si cu temperaturile scazute. Pare a fi o problema de metabolism, un fel de intrare a organismului intr-un fel de hibernare pe unele segmente ale circulatiei sanguine periferice care nu mi-a fost niciodata prea grozava-extremitati mai mereu reci, slaba rezistenta la frig fiind un tip slab, fara zone adioiase protective la frig. Problema pare a fi din cauza lipsei de miscare. Pana acum am avut o viata sexuala normala, 2 contacte la 7-10 zile, dar in ultima vreme sunt enervat de faptul ca ma activez ff.greu sau deloc.
5 comentarii
0
15-01-2016, ora 10:40
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu cred ca e o idee buna pt dv sa incercati sa va adaptati la asemenea regim termic. Luati-va un calorifer electric macar pt camera in care stati. Eu am luat pt tata care avea aceeasi problema de la Flanco, 13 elementi, 240 lei. I se schimbase fizionomia fetei ca a stat cateva zile la 15 grade.
0
15-01-2016, ora 10:42
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Acuma sincer, nu cred ca vi s-a stricat potenta dar cine are cheg de relatii sexuale la 15 grade ?
0
09-02-2016, ora 20:51
ich
Nu este medic/terapeut
ich
draga clara_p, mi-as fi dorit un raspuns care sa dovedeasca maturitate.
0
09-02-2016, ora 22:44
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Draga ich,

Da cautare Google Cum reactioneaza corpul la frig.
0
10-02-2016, ora 18:12
ich
Nu este medic/terapeut
ich
sa patrunzi pe un site cu probleme medicale, sa ceri pareri despre o anumita problema fiziologica si sa fii trimis la google, nemaivorbind de alte confuzii pe care le faci..draga clara_p; nu crezi ca ar trebui sa fii mai rezervata ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum imbunatatim performanta sexuala? Metode de crestere a potentei sexuale
  •