cum sa am parul drept

01-08-2010
yoz95
Nu este medic/terapeut
yoz95
Buna ziua tuturor.
As sa incep cu inceputul.
Am 15 ani, ma numesc Negru Robert si sunt din Campulung - Muscel (Arges).
Momentan, am parul saten inchis si ochii caprui.
De aproximativ 1 luna jumatate am zis sa imi las parul putin mai lung.
Dar am observat ca am firul de par putin cam gros, si din aceasta cauza acum cand mi s-a mai marit putin cu vreo 3-4 cm deoarece l-am avut tuns scurt de tot, imi sta urat in cap. Adica nu se aseaza frumos exact cum vreau eu. Ei bine cred ca acesta problema sta in faptul ca nu am firele de par subtiri. Si am zis sa apelez la dvs, daca doriti, bine inteles, sa imi sugerati o metoda de a transforma firul de par gros intr-unul mai subtire. Dar specific ca nu vreau sa folosesc palca de intins deoarece se poate arde foarte repede parul. As vrea, daca se poate, sa imi recomandati tratamente naturiste sau sampoane care sa imi faca firele de par putin mai subtiri pentru a avea parul dorit, adica drept.
Va rog mult sa ma ajutati deoarece am mare nevoie de un asemenea ajutor, pentru ca intr-un final sa reusesc sa-mi fac parul drept si sa iasa totul exact cum mi-am dorit.
Astept un raspuns de la dvs.
Va doresc o seara minunata.

Cu stima si respect,
Negru Robert
2 comentarii
0
02-08-2010, ora 10:54
vica m
Nu este medic/terapeut
vica m
am un copil cu hipospadias.as dori sa stiu cand mai vine prof hadidi in romania ptr. ca vreau ca sa il operez si la cat ajunge costul total.
0
02-08-2010, ora 11:04
yoz95
Nu este medic/terapeut
yoz95
mai vica te rog nu te mai baga in subiectele oamenilor asa aiurea, daca ai nevoie de ajutor fa-ti propriul topic. succes
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • MIT: Unghiile și părul continuă să crească după moarte
  • Modificările părului în sarcină, post-partum și menopauză
  • Vitamine pentru un păr sănătos
  • Oamenii de știință au identificat gena implicată în albirea părului
  • Felul în care oamenii și-au pierdut părul corporal
  •