de aproape 2 luni numai imi simt capul...

27-08-2012
alysteel100
Nu este medic/terapeut
alysteel100
Buna ziua am si io nevoie de ajutor de aproximativ 2 luni am asa o senzatie parca numai imi simt fruntea simt asa ca e amortita ca si cand nu as avea..parca nu e legata de gura cum s-ar zice nu pot sa gandesc..nimic ma incurca la vorbire vorbesc foarte greu...am niste intepaturi si furnicaturi pe la tample...am fost la neurologie si mi s-a zis ca nu am nimic neurologi si cik ca am nevroza...da io nu cred asa ceva..ca simptomele aste nu se regasesc la nevroza.simt ca si cand nu as avea capu din fata de la frunte nuj cum sa va zic...ma jeneaza foarte tare.nu pot sa inteleg nik parca am fruntea blocata..sau creieru din fata nuj ce sa mai cred...mi-am facut niste analize si mi-au iesi foarte proaste glanda tiroida mare si tgp mare...simt ca ma sufoc uneori.si am stari nasoale asa de depresie plang de nervii cateodata ca nu ma simt bine.ce oare sa fie ?si ma simt foarte agitat. si din cauza asta ma ia somnu foarte greu nu pot sa imi inchid ploapele si imi tremura mai tot timpul.
6 comentarii
0
27-08-2012, ora 16:36
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Faci tratament dat de endocrinolog?
0
27-08-2012, ora 16:42
alysteel100
Nu este medic/terapeut
alysteel100
da il fac de vreo 3 saptamani da nici-o schimbare.
0
27-08-2012, ora 17:41
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Ce alte medicamente iei in prezent, in afara de cele pentru tiroida?
Cat timp trebuie sa faci tratamentul dat de endocrinolog?
0
27-08-2012, ora 18:20
alysteel100
Nu este medic/terapeut
alysteel100
iau eutirox, lipantil, si mentat si stresclin atat.6 saptamani.da ce legatura are tirorida cu fruntea mea...simt ca am creieru din fata paralizatt cum ca ar fi dezlipit de gura...
0
27-08-2012, ora 18:59
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Are mare legatura cu tiroida! Senzatiile neplacute pot fi de la acest dezechilibru al functiei tiroide si pe masura ce te vei reechilibra cu tiroida, te vei simti bine si la frunte, cap. Sa iei tratamentul cu incredere. Dupa perioada indicata de medic, mergi din nou la endocrinolog, refa analizele si vezi daca iti recomanda continuarea tratamentului. Uneori se ia toata viata, dar revii total la normal.
Deci linisteste-te, cauta sa nu te "mai urmaresti" in reactii si vei vedea ca trece aceasta stare.
Daca totusi simti ca nu mai rezisti, mergi la endocrinolog si spune-i ce senzatii ai.
0
27-08-2012, ora 20:05
alysteel100
Nu este medic/terapeut
alysteel100
am inteles :) ms mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tensiunea arterială diastolică s-a dovedit a fi asociată cu nevroza
  •