de aproape 5 ani sufar de psoriazis

05-10-2006
M daniela
Nu este medic/terapeut
M daniela
de aproape 5 ani sufar de psoriazis. este o boala nedureroasa dar inestetica
am fosta plina si totusi am reusi sa mai scap. in vara acestui an reusisem din cauza soarelui sa scap de ele dar acum au reaparut. am auzit persoane care au scapat ce acesta boala cu tratament naturist. va rog daca cineva stie un tratament naturist sa imi spuna si mie. sunt tana am 22 si nu am mai purtat fusta sau pantaloni scurti d 5 anu. pana anul ata nu am purtat nici macar pantaloni 3 sferturi. va multumesc din inima si astep un raspuns.
6 comentarii
0
07-10-2006, ora 00:00
gabriela.serban
Nu este medic/terapeut
gabriela.serban
Imi pot da te rog adresa ta de mail?
0
07-10-2006, ora 00:00
gabriela.serban
Nu este medic/terapeut
gabriela.serban
Imi pot da te rog adresa ta de mail?
0
07-10-2006, ora 00:00
gabriela.serban
Nu este medic/terapeut
gabriela.serban
Imi pot da te rog adresa ta de mail?
0
04-11-2006, ora 00:00
giurgiu
Nu este medic/terapeut
giurgiu
Daniela
Exista un tratament naturist pentru psoriazis. Eu l-am folosit timp de doi ani si jumatate si de atunci, de douazeci de ani nu mai am nici o problema cu psoriazisul. Ceaiul se numeste DENIPLANT si-l poti gasi cautand pe google. Sfatul meu este sa nu folosesti unguente cu cortizon
0
23-02-2010, ora 00:13
Adryenutzza
Nu este medic/terapeut
Adryenutzza
Ma confrunt si eu cu aceasta problema numita "psoriazis"de la varsta de 10 ani.In ultimii ani am avut psoriazis doar la nivelul scalpului.Este ceva ce ma deranjeaza si problema e ca ma mananca foarte tare si ma scarpin pana cand imi curge sange.Daca cunoasteti vreun remediu sa ma ajuti v-as fi recunoscatoare.Adriana(am 19 ani acuma).
0
13-02-2019, ora 11:48
sandux
Nu este medic/terapeut
sandux
Nedureroasa? Eu am pe față și am dureri, arsuri, e al naibii de dureroasa, nu sunt 100% sigur daca este psoriazis mi sa spus că am Eczematide Psoriaziforme din cauza Imunoglobulinei E valori mari văi că un aliment etc îmi poate produce acele explozii pe piele
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vergeturile
  • Foliculita în urma epilării
  • Un nou posibil tratament pentru psoriazis
  • Funcţia de „barieră” a pielii - cum o susținem?
  • Uleiul de măsline sau floarea-soarelui poate afecta sistemul de apărare al pielii la bebeluși
  • „Pielea electronică” pentru monitorizarea sănătății
  • Microbiomul pielii rămâne stabil în timp, în ciuda unor variații externe
  • Pielea inteligentă care reduce ridurile și cearcănele
  • Stigmatizarea socială este frecvent percepută în rândul pacienților cu psoriazis
  •