de ce inca il mai iubesc?

03-11-2013
klaudiza
Nu este medic/terapeut
klaudiza
nici nu stiu cu ce sa incep?nici eu nu ma inteleg...nu inteleg de ce imi doresc sa raman cu el...nu stiu de ce inca il mai iubesc...nu stiu dk relatai noastra o sa aiba continuitate...poate o sa ma judecatii...ne cunoastem de 6 ani locuim impreuna de 4 ani ne-am intalnit in strainatate akolo s-a si desfasurat mare parte din relatia noastra, m-a inselat de cateva ori din cate stiu eu de doua ori l-am prins in fapt, nu a fost usor si nu ma inteleg de ce l-am iertat, si mai rau e faptul k ma ramas si insarcinata insa el nici nu a vrut sa auda, aproape k m-a obligat sa fac avort, nu si-a dorit un copil c mine cu toate k eu mi-l doream dar...am cedat si am renuntat la sarcina.sunt momente in care simt k ma iubeste si k are grije d mine k isi doreste un viitor c mine dar sunt momente in care da inapoi, si nu inteleg. ar fi nedrept sa nu mentionez k s-a certat cu parinti lui si m-a ales p mine nu ii mai viziteaza nu mai are nici o legatura cu ei si asta pt mine.oare ma iubeste?dar dk m-ar iubi si-ar dori un viitor c mine noi nici nu discutam despre casatorie sau copii..nu sunt o femeie urata nu inteleg de ce m-a insealt pt el nu inseamna nimic dor niste mici greseli fara intentie nu le da importanta dar pt mine...cum t simti cand iti gasesti barbatul p kare il iubesti in pat cu alta...dezbracat...Oare o sa aiba continuitate relatia noasta?de ce inca imi doresc un viitor c el?cum ar trebui sa procedez?
24 comentarii
0
03-11-2013, ora 21:06
klaudiza
Nu este medic/terapeut
klaudiza
cate odata ma gandesc k poate nu sunt suficient de buna pt el?si nu inteleg de ce? sunt intelegatoare sunt o buna gospodina, inotdeauna am muncit si am avut un venit nu i-am dat motive sa fie gelos nici nu ridicat vrodata privirea sa privesc un alt barbat de cand sunt cu el, poate uneori am fost geloasa dar am avut motive avand in vedere prin ce am trecut, cum ar trebui sa procedez nu vreau sa ne despartim as vrea sa stiu cum sa ma comport k sa fiu femeia alaturi de care sa se vada in viitor ?poate am fost prea intelegatoare poate am trecut peste prea multe?nu stiu...sunt intrebari la care nu am raspunsuri...poate ma gandesc prea mult la asta dar m-as dori din tot sufletul sa ofere un viitor reletiei noastre, azi imi spune k ma iubeste iar cand ma astept mai putin imi spune s-a terminat si apoi se intoarce si iar ma iubeste as vrea sa il inteleg am incercat sa discut cu el dar nu ma intelege...
0
03-11-2013, ora 22:10
ionela83
Nu este medic/terapeut
ionela83
ce diferite putem fi, , , deci chiar nu am crezut ca sunt intradevar femei care stiu atatea despre barbat, ma refer la minciuni, si totusi accepta situatia...esti genul care din cauza ca iubesti prea mult, oferi totul dar din pacate nu primesti cat meriti, dar totusi te multumesti cu atat de putin.fata de mine care..ori totul sau nimic nu accept rebuturi si niciodata pe al 2lea loc...nici nu a-si vrea sa fiu in situatia ta...am si eu un iubit de 9 ani, ne certam ne impacam ne iubim, dar sa accept ce aceepti tu, , niciodata, numai daca ar fi gerard butler:)))ptr el inchid ochii...revenind la tine, eu cred ca in timp ai sa deschizi tu sg ochisorii si ai sa iti dai seama ca ai pierdut multe din cauza lui si ca ai fi putut gasi pe cineva mai bun ptr tine, care sa te iubeasca neconditionat si sa te aprecieze...el nu te iubeste, ca daca te-ar iubi nu te-ar face sa suferi, probabil e atras de tine fizic, dar tu crezi ca e deajuns ptr tine?daca te iubesti un pic si pe tine, fugi cat mai ai timp ptr ca niciodata nu e prea tarziu, gadeste te ca daca te-ai desparti ai suferi si plange poate 6 luni maxim pun ca daca ai sa fii isteata ai sa-l poti uita si mai rapid dar macar il uiti si o poti lua de la zero dar daca stai cu el oricum nu esti fericita si esti numai trista, neincrezatoare si vezi incet incepi sa te dezconsideri si pe tine...adik el e mai bun ptr ca a stiut sa te insele?dar o poti face si tu daca e nevoie ca sa iti dai seama ca esti o persoana speciala si nu e nevoie sa isi bata cineva joc de tine...ptr ca din pacate cam asta face el si tu ii dai voie...
0
03-11-2013, ora 22:52
klaudiza
Nu este medic/terapeut
klaudiza
a fost un timp pana nu d mult cand ma deconsideram, credeam k eu sunt d vina mi-erea jena k la 32 de ani nu am o familie dar pt prima data de knd am intrat in relatia asta am spus k nu sunt casatorita k acesta este adevarul si nici nu stiam k imi va face asa d bine, bineanteles k p domnul l-a deranjat prefera sa ma stie casatorita si inaccesibila dar asta e ce si-a dorit el poate ar trebui sa ma comport si eu k el (excluzand inselatul consider k in felul asta m-asi injosi p mine )poate fiind mai indiferenta o sa isi dea seama ce risca sa piarda, oricum durerea te schimba poate si eu m-am mai schimbat...
0
03-11-2013, ora 23:01
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
prin meseria mea am asistat si vazut multe cazuri ca al tau si pot sa-ti prezint o parere personala:de obicei asta e inceputul comportamentului autoritar al barbatului, dupa care urmeaza o palma, o injuratura, oun scuipat, o bataie, un repros ca il inseli, ca teai uitat cumva la altul, dupa care la stirile de la ora 5 pe pro tv.
alti barbati ii fac un copil ca sa o poata tine sub control, adica sa accepte ca tine tot ce face el dar ea sa nu aiba voie nici sa ridice privirea din pamant.
dac vrei mai discutam.
fetlor uitativa in familiile voastre si ale prietenilor si nu mai faceti parte din rindul celor maltratate care accepta de toate pt. ca il iubesc, au copii, era beat, a gresit, nu a vrut s.a.m.d., rupeti sirul ororilor, deschideti mari ochiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
0
03-11-2013, ora 23:07
ionela83
Nu este medic/terapeut
ionela83
super comentariul de mai sus...adevarat graiesti Marton:)))iar cat despre tine klaudita, ma gande am ca esti mai mitiik dar totusi la 32 sa accepti asa ceva, la varsta ta sincer chiar intradevar ar trebui sa ai o familie frumoasa, unita, copii frumosi si un barbat devreme acasa...deci chiar numai am ce comenta...ai sa ajungi la 40 si o sa iti dea papucii ca a gasit alta de 20, ca doar stii ca acum e la moda ca barbatii sa se reintoarca in timp si sa isi mai traiasca ink o data tineretea alaturi de o domnisoara cu mintea cat un graunte care accepta sa se culce cu cineva de-o seama cu taticu...succes
0
03-11-2013, ora 23:13
klaudiza
Nu este medic/terapeut
klaudiza
nu as accepta niciodata sa dea in mine sunt constienta de faptul k de l o palma se poate ajunge mai departe...cateodata as vrea sa am mai mult curaj sa fiu mai puternica sa ma impun dar prefer sa evit cearta, ar trbui sa ii spun in fata tot ce ma deranjaza
0
03-11-2013, ora 23:16
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
am si eu o problema mai grava si doresc ca sa discut despre ea cu cei care au trecut sau trec prin asasa ceva pt. a ne ajuta si sprijini reciproc:macar moral.in 2008 am avut cancer la rinichi, care mi-a fost extirpat iar in mai 2013 a recidivat cand am fost sioperat si a fost scoasa tumora.in august 2013 surpriza mare a recidivat din nou dar in alta parte a organismului si de data asta ma-m operat dar degeaba este neoperabila.am o stare de nervozitate ca mi-au intrat zilele la apa si nu am cu cine sa discut despre asta ca sotia mea sa saturat de aceste discutii, si copii mei sunt mici motiv pt. care am datoria morala ca sa trec si peste asta cu fruntea sus. astept discutii
0
03-11-2013, ora 23:23
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
sunt in concediu medical dar greu gasesti pe cineva sa discute despre acest subiect tabu.
mai astept dar ar trebui ca asta sa faca parte din viata cum spunea un psiholog: cand te nasti trebuie sa te gandesti ca odata si odata tot vei muri conteaza numai ce lasi in urma si cum ramii in inimile celor gragi
0
03-11-2013, ora 23:25
klaudiza
Nu este medic/terapeut
klaudiza
ma faci sa relizez k eu imi fac griji pt ceva insegnificant in comparatie cu ceace traiesti tu sincer imi pare rau sper sa se poata faca ceva pt situatia ta si mama mea a avut cancer de colon dar akum e mai bine, nu-ti pierde speranta
0
03-11-2013, ora 23:27
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
AM SPERANTA DE VIATA MARE AM DE GAND SA PRIN 77 DE ANI CA SA-MI FUGARESC NEVASTA CU BASTONUL PRIN CASA CA SA STEA CU MINE LA O CAFEA
0
03-11-2013, ora 23:28
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
SPUNEMI SI MIE DACA MAMA TA FACE TRATAMENTUL CU SUNITINIB (SUTENT)?
0
03-11-2013, ora 23:32
klaudiza
Nu este medic/terapeut
klaudiza
sincera sa fiu nu stiu m-a zis dar nu am retinut numele, dk vrei o intreb maine si iti spun, sa te ajute dumnezeu sa iti prinzi sotia la 77 de ani knd o sa o alergi k stii noi femeile suntem mai sprintene
0
04-11-2013, ora 00:29
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Stiu dar incerc sa fiu in forma pana atunci fac antrenament zilnic.Cand facem piata ea e cu sacosele si rucsacul si eu daca nu am voie sa ridic nici 2 kg merg pe langa ea deci eu ma pastrez si ea oboseste nu?
0
04-11-2013, ora 01:36
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna Marton,
caz concret-pt incurajare:
mama prietenei mele a fost operata ca si tine la 39 ani, are acum 84 ani si e mai sprintena si vesela,
aproape decat fiica ei.
sanatate maxima-ti doresc.
sa-ti traiasca pruncii sanatosi si sa va bucurati impreuna de realizarile lor si ale nepotilor.
Doamne ajuta!
0
04-11-2013, ora 09:51
ionela83
Nu este medic/terapeut
ionela83
exact maraton trebuie sa gandesti pozitiv...ai vazut filmul the secret?acolo te invata cum sa devii puternic in gandire sa inveti sa te controlezi si ai s avezi cum unele persoane bolnave de cancer cu ajutorul gandirii pozitive s-au vindecat ca nici medicilor nu le vena a crede, un film interesant de unde inveti multe...nimik nu trebuie sa te descurajeze si observ ca tu esti o persoana optimista si asta e perfect data fiind situatia ta...bravo tie ptr atitudinea pe care ai si sunt sigura ca te vei face bine
0
05-11-2013, ora 17:57
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
SUNT CEL MAI OPTIMIST OM DE PE PLANETA DAR IN ACELASI TIMP NU PANA LA PARANOIA.Recunosc ca majoritatea problemelor au o rezolvare dar in urma controlului am aflat ca tumora a crescut cu cate un cm. pe luna, deci acum in cinci luni are deja 3, 5/4, 5/5cm. si creste.Acum eu incerc ca sa string bani pt. a-mi procura medicamentul necesar pe o luna care costa in farmacii 5000 euro dar si daca am banii nu-l pot cumpara pana nu se aproba dosarul, asa ca ramane sa-l procur contra cost de la alti pacienti.CHIAR daca am trai 100 de ani cand ne vine sfarsitul tot am mai vrea sa traim.
Deci nu toate problemele se rezolva cu optimism.
Ma zbat ca sa fac macar 6000 ron fara sa las familia pe zero ca sa procur macar jumatate de tratament chiar daca nu am voie sa il intrerup.VA MULTUMESC DE INCURAJARI SI ASTEPT SI ALTELE.
0
06-11-2013, ora 20:17
Psih. Claudia Olareanu
Identitate neconfirmată
Psih. Claudia Olareanu
Buna seara,

pt Marton: Am citit povestea ta şi m-a impresionat foarte tare optimismul tău. Este fantastic să simţi la cineva atâta poftă de viaţă. Te felicit din tot sufletul şi îţi doresc să depăşeşti această experienţă. Se organizează grupuri de suport pentru persoanele care suferă de cancer. Poţi căuta pe internet. Într-un astfel de grup energia ta ar fi foarte utilă şi cred că te-ai simţi şi tu împlinit dăruind din experienţa ta. Într-un astfel de grup poţi face schimb de informaţii referitoare la tratamente, afli cum gestionează ceilalţi membri situaţia, etc. Îţi doresc multă sănătate!
0
06-11-2013, ora 20:27
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Am tot CAUTAT UN ASEMENEA GRUP DAR FARA SUCCES.
AN AFLAT DE UN CENTRU NUMIT ONCONFORT IN BANEASA UNDE AM SUNAT SI ASTEPT ATAT.
IERI LA SPITALUL MUNICIPAL AM DISCUTAT CU DOUA PACIENTE SI AM AFLAT CA A TREBUIT SA ASTEPTE CIRCA 8 LUNI PT. A PARTICIPA LA O ASTFEL DE TERAPIE.
DACA AVETI CUNOSTINTA DE ASTFEL DE GRUPURI DE SPRIJIN(TERAPIE) VOI VENI CU CEA MAI MARE PLACERE, ASTEPT UN RASPUNS. MULTUMESC
0
06-11-2013, ora 23:09
SecondChance
Nu este medic/terapeut
SecondChance
MARTON, eu nu am avut cancer dar acum 2 ani am fost si eu in fata mortii din cauza unei forme de meningita, medicina nu putea sa ma ajute, dar am supravietuit pentru ca m-am intors sincer catre Dumnezeu, doar asa am trait si acum sunt bine. Am scris chiar astazi un mesaj pe topicul de cancer pentru toti bolnavii de cancer pentru ca am citit experienta ta:
http://forum.romedic.ro/prod/Metastaze_osoase_065303.html/12
Ti-am trimis si pe mesaje private acelasi mesaj, te rog citeste-l o sa te ajute.

Sa nu iti fie frica de moarte, mie nu imi mai este pentru ca exact in fata mortii am fost acum 2 ani, cu atat mai mult nu mai ma tem de oameni, de boli, batranete, nu asta conteaza ci conteaza cum traim in lumea asta pentru ca asa vom trai vesnic, moartea nu exista, asa am simtit acum 2 ani ca moartea este doar o trecere in alta lume. Iar referitor la cancer foarte multi oameni s-au vindecat schimbandu-si alimentatia si devenind vegetarieni, si luand suplimente naturale in special pentru imunitate, uita-te te rog la emisiunea Incurabilii(Incurables) despre vindecarile miraculoase de cancer de pe digi life miercuri seara la ora 8, a fost chiar asta-seara, daca nu poti sa o vezi cauta te rog pe youtube.

Admir foarte mult puterea ta de a lupta si roaga-te la Dumnezeu sa rezisti si incearca sa indrepti din viata ta ceea ce ai gresit, impaca-te cu oamenii cu care te-ai certat, eu nu ma spovedisem niciodata pana acum 2 ani, mergi si la slujbe de Maslu pentru vindecare de boli sufletesti si trupesti iti spun din experienta ca m-au ajutat enorm. Si m-a ajutat si medicina naturista, am luat foarte multe suplimente naturale, trebuie sa iei multe capsule altfel nu isi fac efectul, pentru imunitate este foarte bun SystemWell il gasesti la farmacie dar mai bine comanda-l de pe un magazin online american pentru ca este de 3 ori mai ieftin. Si sportul m-a ajutat foarte mult pentru ca nu mai puteam sa mai stau in picioare acum 2 ani si acum merg cateva ore pe jos continuu.

Si sa nu disperi niciodata indiferent cand vine finalul pentru ca nu exista moarte, exista doar o trecere intr-o lume buna si vesnica pentru toti oamenii buni ai lui Dumnezeu. Iti doresc multa rabdare si multa pace in suflet, Dumnezeu sa te ajute!
0
06-11-2013, ora 23:26
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
E u sunt impacat cu ideea mortii nu asta e problema mea ci cum raman copii si sotia mea.De obicei la munca inainte sa intru intr-un apartament plin de gaze le spun oamenilor si colegului meu sa stea la distanta ca daca e sa explodeze ei sa traiasca.Eu era sa mor de mai multe ori tocmai ca am vrut ca sa salvez persoana de langa mine.Am o programare la un doctor oncolog si o sa-l intreb ce naturiste am voie pe timpul tratamentului cu sutent, deoarece ancerc sa negociez un pret pe care mi-l pot permite pt. o cutie.Legat de sport mergand aproape zilnic cu copii afara nu duc lipsa, dar se cunoaste fata de celelalta operatii fiindca acum nu am voie nici un fel de miscari care sa intinda muschii abdominali, avand plasa chirurgicala in abdomen. MULTUMESC PT. RASPUNS SI INCURAJARI MAI ASTEPT SI ALTE POSTARI.
0
07-11-2013, ora 23:35
SecondChance
Nu este medic/terapeut
SecondChance
MARTON eu stiu ca toate bolile mai ales cancerul pleaca de la un sistem imunitar slabit, deci trebuie sa iei medicamente naturiste pentru imunitate. Multi medici sunt deschisi sa colaboreze cu medicina naturista, dar multi nu sunt, asa ca cel mai bine este sa te increzi in tine, sa alegi tu ce simti ca iti face bine mai ales ca este inoperabil ce ai acum. Si eu am facut asa si altii au facut la fel si astazi traiesc pentru ca au avut curaj sa isi ia viata in propriile maini si sa aleaga ei insisi modalitatea de vindecare.
Si multi si-au gasit vindecarea cautand pe internet tratamente, medici, institute de cercetare, mai ales toti si-au schimbat alimentatia si au devenit vegetarieni macar cat a durat perioada de cancer. Dar toti au crezut in Dumnezeu ca ii va indruma spre vindecare.

Cel mai bine este sa cercetezi singur pe internet despre modalitatile de vindecare prin terapii alternative, cu suplimente naturale mai ales pe siturile americane. Eu doar o sa enumar cateva directii pentru intarirea imunitatii si tratamente pentru cancerul de colon, asa am citit pe unul din mesajele tale ca acolo este acum problema ta, din articolele de pe internet (asa am cautat si pentru mine):
- tratamentul Essiac
- curcumin, complex de vitamina B, Calciu, Magneziu,
- bioflavonide
- ciuperci Reishi
- IP-6
- seleniu
- resveratrol
Au aparut si carti despre tratamentul cancerului, studiaza singur despre modalitatile de vindecare mai ales naturiste. O sa mai revin pe mesaje private. Doamne ajuta!
0
13-11-2013, ora 18:56
Demetra Cucueanu
Identitate neconfirmată
Demetra Cucueanu
klaudiza: sa inteleg ca nu stie ca te deranjeaza comportamentul lui?
0
20-11-2013, ora 15:06
klaudiza
Nu este medic/terapeut
klaudiza
stie foarte bine k ma deranjeaza comportamentul lui doar k el nu se considera vinovat, sau cel putin asta arata, , i se pare normal sa procedeze in aceest mod.
0
05-03-2014, ora 19:15
Psiholog Ana Cristina Badita
Psihologie, Sibiu
Psiholog Ana Cristina Badita
Buna ziua, Klaudiza!

Care mai este situatia acum?
Si inca o intrebare: ce a facut, cum a reactionat sotul tau in acele doua situatii in care l-ai prins cu alta in pat?

Toate cele bune!

Ana Badita
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul