de ce mi a venit ciclu mai repede cu aproape 2 saptamani?

04-11-2009
lusylu
Nu este medic/terapeut
lusylu
sunt ingrijorata.mi a venit ciclu mai repede cu aproape 2 saptamani mi e frica sa nu am ceva sa sa fiu insarcinata pt ca am avut relatii sexuale cu prietenu meu.nu stiu de ce pentru ca nu mi s a mai intamplat pana acum...as vrea un raspuns.
10 comentarii
0
24-11-2009, ora 12:53
LadyBug26
Nu este medic/terapeut
LadyBug26
Depinde de varsta.Daca esti la o varsta cand dereglarile sunt normale, atunci nu ai de ce sa iti faci griji.Daca menstruatia e la fel ca de obicei, atunci nu cred ca e o posibila sarcina.In primele luni, e posibil sa ai sangerari asemanatoare unei menstruatii, dar care dureaza mai putin. Dc nu iti faci un test?
0
25-11-2009, ora 10:03
lusylu
Nu este medic/terapeut
lusylu
poi am 19 ani.si relatiile pe care le am avut au fost tot timpu protejate.nu stiu daca sunt doar sangerari pt ca menstruatia ma tinut cam 1 sapt jumate.
0
25-11-2009, ora 22:57
LadyBug26
Nu este medic/terapeut
LadyBug26
atunci eu zic ca poti sta linistita.daca crezi ca o sa te simti mai bine, fati un test. desi eu zic ca sunt sanse minime sa fii. oricum, linistestete, sangerarile din primele luni ale sarcinii nu tin asa mult.
pup
0
25-11-2009, ora 23:01
lusylu
Nu este medic/terapeut
lusylu
si cam cat tin acele sangerari?
0
26-11-2009, ora 22:09
LadyBug26
Nu este medic/terapeut
LadyBug26
aprox 2 zile.dar atunci cand ai acele sangerari, iti dai seama ca ceva nu e in regula. nu ai dureri premenstruale, culoarea e diferite, nu are acel miros specific, ceea ce nu e cazul tau.
tiam spus, cred ca poti sta linistita. exista multe motive care deregleaza menstruatia.
0
26-11-2009, ora 22:18
lusylu
Nu este medic/terapeut
lusylu
atunci poate e vorba doar de o raceala cam "rea" pt ca acum mi sa cam intamplat la fel.
0
28-11-2009, ora 00:47
LadyBug26
Nu este medic/terapeut
LadyBug26
da, poate o fi raceala.
0
20-02-2011, ora 10:44
larisa17
Nu este medic/terapeut
larisa17
buna! am o intrebare si as vrea sa va rog sa-mi raspundeti cat se poate de urgent ! am infectie urinara si mi-a venit menstruatia cu o saptamana mai devreme si nu ma tinut decat 2 zile. vreo posibilitate sa fie de la raceala sau de la altceva? nu am avut dureri premenstruale, decat dureri de spate si de obicei ma durea burta ff tare.multumesc.
0
11-01-2012, ora 23:08
Lavinia94
Nu este medic/terapeut
Lavinia94
Buna seara ! Si mie mi-a venit stopul mai repede cu cateva zile. Tin sa mentionez ca imi vine neregulat de cand am luat pilula de a doua zi ( in mai 2010 daca imi aduc bine aminte). Duminica am avut contact sexual cu prietenul meu neprotejat.
0
25-11-2017, ora 15:00
Sairm
Nu este medic/terapeut
Sairm
Buna ziua am si eu o problema menstruala luna asta mea venit ciclu cu mult mai deveme Dar nu am mai avut acele simtome de din ainte adica dureri de burta de spate si sanii intariti. In schimb cu 2zile inainte sa imi vina am avut dureri groaznice de cap starii de voma si durere stomagala
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • De ce întârzie menstruația?
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  •