Menstruatie cu cheaguri (inchis la culoare)

30-07-2008
oanaonicica
Nu este medic/terapeut
oanaonicica
Pana ieri am avut menstruatie normala...cu mici cheaguri de sange, fara dureri mari.Iau anticonceptionale de 9 luni.Ieri a fost prima zi de menstruatie din luna asta si mi-a venit foarte putin si cu mici cheaguri...azi dimineata cand mi-am schimbat absorbantul aveam pe el un cheag maricel de sange inchis la culoare.Va rog sa-mi spuneti daca este posibil sa fi contactat vre-o boala.
7 comentarii
0
30-07-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Draga mea, eu una nu cunosc nicio boala cu transmitere sexuala care sa se manifeste asa...POsibil sa fie vreo anexita, un chistulet, o raceala pe la ovare.Mergi la un control ginecologic, oricat de neplacut ar fi...
0
30-07-2008, ora 00:00
carmenu
Nu este medic/terapeut
carmenu
Buna ziua am o mare rugaminte, folosesc contraceptive Karissa de 3 luni si nu sunt lamurita cu ele este prima data cand folosesc.De cand le iau nu am ciclu regulat, , adica imi vine dupa ce termin folia la 2 zile dar nu cum era inainte, si mai am o intrebare in cele 7 zile cand imi vine presupusul ciclu cand trebuie sa iau prima pastila ? in prima zi sau astept sa treaca cele 7 zile de pauza? multumesc!!!
0
31-07-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
carmenu..in primul rand nu ne-ai lamurit ce inseamna "sa-ti vina cum era inainte"..?Noi nu avem de unde sa stim cum era.Si, da, fa cele sapte zile de pauza.
0
31-07-2008, ora 00:00
oanaonicica
Nu este medic/terapeut
oanaonicica
daca vrei te pot ajuta, in sensul k iti pot spune cam care este treaba cu anticonceptionalele...imi dai un e-mail pe adresa mea si eu iti explic daca vrei...astept e-mailul tau.
0
31-07-2008, ora 00:00
oanaonicica
Nu este medic/terapeut
oanaonicica
morena1r, cand am spus "e posibil sa fi contactat vre-o boala" nu ma refeream la boli cu transmitere sexuala, pentru k eu am avut relatii sexuale cu un singura baiat, adica prietenul meu care isi face regulat teste pt BTS-uri...bolile nu se contacteaza doar prin relatii sexuale..oricum mersi pt raspuns...
0
31-07-2008, ora 00:00
carmenu
Nu este medic/terapeut
carmenu
Multumesc pentru raspunsuri, probabil ca nu m-am exprimat eu bine dar problema este ca inainte aveam ciclu normal, , sangerare normala iar acum sangeres putin cand sunt la ciclu.Inca o data multumesc din suflet pt.raspuns.Va scriu dintr-o tara straina deoarece aici nu am timp sa merg la un medic doar prin intermediul dumneavoastra am gasit o cale de comunicare! Multumesc anticipat!!!
0
08-08-2008, ora 00:00
oanahuana
Nu este medic/terapeut
oanahuana
buna oana, cheagurile in timpul menstruatiei sunt foarte periculoase, ar trebui sa te duci la un control. Din cate stiu eu pot sa-ti provoace si o rana pe col
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  •