Menstruatie cu cheaguri (inchis la culoare)

30-07-2008
oanaonicica
Nu este medic/terapeut
oanaonicica
Pana ieri am avut menstruatie normala...cu mici cheaguri de sange, fara dureri mari.Iau anticonceptionale de 9 luni.Ieri a fost prima zi de menstruatie din luna asta si mi-a venit foarte putin si cu mici cheaguri...azi dimineata cand mi-am schimbat absorbantul aveam pe el un cheag maricel de sange inchis la culoare.Va rog sa-mi spuneti daca este posibil sa fi contactat vre-o boala.
7 comentarii
0
30-07-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Draga mea, eu una nu cunosc nicio boala cu transmitere sexuala care sa se manifeste asa...POsibil sa fie vreo anexita, un chistulet, o raceala pe la ovare.Mergi la un control ginecologic, oricat de neplacut ar fi...
0
30-07-2008, ora 00:00
carmenu
Nu este medic/terapeut
carmenu
Buna ziua am o mare rugaminte, folosesc contraceptive Karissa de 3 luni si nu sunt lamurita cu ele este prima data cand folosesc.De cand le iau nu am ciclu regulat, , adica imi vine dupa ce termin folia la 2 zile dar nu cum era inainte, si mai am o intrebare in cele 7 zile cand imi vine presupusul ciclu cand trebuie sa iau prima pastila ? in prima zi sau astept sa treaca cele 7 zile de pauza? multumesc!!!
0
31-07-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
carmenu..in primul rand nu ne-ai lamurit ce inseamna "sa-ti vina cum era inainte"..?Noi nu avem de unde sa stim cum era.Si, da, fa cele sapte zile de pauza.
0
oanaonicica
Nu este medic/terapeut
oanaonicica
daca vrei te pot ajuta, in sensul k iti pot spune cam care este treaba cu anticonceptionalele...imi dai un e-mail pe adresa mea si eu iti explic daca vrei...astept e-mailul tau.
0
oanaonicica
Nu este medic/terapeut
oanaonicica
morena1r, cand am spus "e posibil sa fi contactat vre-o boala" nu ma refeream la boli cu transmitere sexuala, pentru k eu am avut relatii sexuale cu un singura baiat, adica prietenul meu care isi face regulat teste pt BTS-uri...bolile nu se contacteaza doar prin relatii sexuale..oricum mersi pt raspuns...
0
carmenu
Nu este medic/terapeut
carmenu
Multumesc pentru raspunsuri, probabil ca nu m-am exprimat eu bine dar problema este ca inainte aveam ciclu normal, , sangerare normala iar acum sangeres putin cand sunt la ciclu.Inca o data multumesc din suflet pt.raspuns.Va scriu dintr-o tara straina deoarece aici nu am timp sa merg la un medic doar prin intermediul dumneavoastra am gasit o cale de comunicare! Multumesc anticipat!!!
0
08-08-2008, ora 00:00
oanahuana
Nu este medic/terapeut
oanahuana
buna oana, cheagurile in timpul menstruatiei sunt foarte periculoase, ar trebui sa te duci la un control. Din cate stiu eu pot sa-ti provoace si o rana pe col
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.