De ce mi se face rau cand ma masturbez?

25-11-2016
Johnnyx1
Nu este medic/terapeut
Johnnyx1
salutare, am o problema cam rusionoasa, in primul rand eu am suferit de anxietate si chiar si acum mai am de luat tratament, problema este cand ma masturbez in momentul in care ejaculez mi se face rau, ametesc, simt niste furnicaturi si am palpitatii, am vazut pe internet ca e problema ca am corpul epuizat dar am incetat sa ma mai masturbez cam 4 luni, apoi cand am incercat sa ma masturbez mi s-a intamplat dinou,
Acum sa fiu sincer mie frica sa ma mai masturbez si m-am si certat cu iubita mea dece nu mai vreau sa intretin relatii sexuale cu ea, tin sa va anunt ca am 17 ani.
Este grav?
4 comentarii
0
25-11-2016, ora 20:41
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
S-ar putea ca situatia sa aibe la baza dificultatea ta de a face fata emotiilor, indiferent daca ele sunt de teama sau...de placere.
Teama de a avea relatii sexuale cu iubita este din aceeasi poveste. Este mai acceptabil pentru tine sa eviti problemele decat sa le tratezi.
Iti recomand sa mergi la un psihoterapeut cu experienta.
0
25-11-2016, ora 22:44
Johnnyx1
Nu este medic/terapeut
Johnnyx1
Da dar este cam rusinos si deja merg la un psihiatru pentru anxietate si iau si tratament am luat labored 50 g si acum stimuloton dar mie mie frica sa nu mi se intample ceva.
0
26-11-2016, ora 19:39
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Tratamentul psihiatric vizeaza doar simptomele, incercati psihoterapie, pentru a aborda si cauzele anxietatii...
0
28-11-2016, ora 15:20
Johnnyx1
Nu este medic/terapeut
Johnnyx1
pai fac vizite la psihiatru dar exista vre-un risc cand mi se intampla asta?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici