de ceva timp ma tot dor urechile

25-05-2012
claudiu91
Nu este medic/terapeut
claudiu91
buna seara, de ceva timp ma tot dor urechile (simt o presiune), durerea se mai opreste din cand in cand, persista dimineata cand ma trezesc si seara, si am le simt infundate, am tot fost la medici si spun ca nu am absolut nimic, iar de vreo 6 zile ma simt ametit, am senzatia ca mi se clatina corpul cand stau pe scanun dar nu si cand stau in pat atunci nu am nimic, + mici furnicaturi in spatele capului. daca aveti vreo idee as fi recunoscator.
4 comentarii
0
26-05-2012, ora 10:49
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu la acei medici care trebuiea ai fost
consider ca ai probleme de circulatie cerebrala
simptomele din ureche.. NU tin de ureche. de asta med.ORL.. nu a gasit nisi dop nici timpan modificat.. fiindca problema este la urechea interna si tine de circulatie
faci consult la Neurologie, la reumatologie ( poate fi si de la coloana cervicala)
daca ai variatii de tensiune.. afci consult si la Cardiologie
0
26-05-2012, ora 16:35
claudiu91
Nu este medic/terapeut
claudiu91
Va multumesc, in sfarsit mi-a raspuns cineva.
0
29-05-2012, ora 13:30
claudiu91
Nu este medic/terapeut
claudiu91
Citind si din postarea http://forum.romedic.ro/prod/episoade_de_ameteli-vertij_016119.html, am ales sa ma duc totusi, pana imi vine trimirea pentru neorologie de la medicul de familie, sa mai merg o data la orl. Am incercat sa merg la alta persoana, alta parere, i-am spus problema cu tot cu ameteli si vertij, mi-a dat sa fac o audiograma, nu a iesit nimic, bineinteles, dar la un moment dat o tot bagat ceva in ureche si ma intepa ceva mai tare, m-a intrebat daca folosesc betisoare, i-am spus ca doar vata, mi-a bagat un pansament cu o solutie, a scris pe reteta leziune si mi-a dat sa iau Aulin 5 zile.

Ideea dupa un timp mi-a disparut complet sensatia de vertij, ma mai simt doar putin ametit. Acum nu stiu ce sa mai cred, este totusi o problema ce tine de ureche? Sa mai merg la neurolog? Acum ma mai doare foarte putin urechea, abia se simte. Ma gandeam ca poate daca-mi mai baga odata acea solutie trece de tot?
0
29-05-2012, ora 17:35
claudiu91
Nu este medic/terapeut
claudiu91
Pana la urma tot tre sa merg la neorolog zic eu, numai simt vertijulul in schimb sunt destul de ametit..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Când sunt indicate antibioticele în otită/ otalgie (durerea de ureche)
  •