de la sterilet pot face infectie?

31-07-2010
monaungara
Nu este medic/terapeut
monaungara
Am sterilet de 2 zile si eram multumitä, acuma imi este frica, o prietenä a spus cä de la sterilet pot face infectie si ca era mai bine dacä imi legam trompele, Are prietena mea dreptate?
3 comentarii
0
31-07-2010, ora 17:32
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu are dreptate.de ce sa faci infectie de la sterilet ? O saptamana, doua, te va mai durea putin abdomenul.dar cred ca ai primit tratament.daca iti legi trompele sansa de a mai avea un copil dispare.
0
01-08-2010, ora 20:03
doris1961
Nu este medic/terapeut
doris1961
daca ai pus steriletul in urma unor analize nu ai de ce sa te sperii, eu il folosesc de 17 ani cu schimbare la 5ani si nu am avut nici o problema,
0
13-10-2010, ora 17:17
cristinalaura
Nu este medic/terapeut
cristinalaura
am sterilet de 3 ani dar menstruatia imi este dereglata ce se intimpla astept raspuns de 2 luni menstruatia nu mia venit am fost la control da este totul bine.Ma puteti ajuta cu un sfat multumesc rog urgent
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dispozitivul intrauterin este la fel de eficient în prevenirea sarcinilor ca ligatura trompelor și provoacă mai puține efecte adverse
  •