Ajuta-ma, dureri după actul sexual

13-04-2022
Andrnzi
Nu este medic/terapeut
Andrnzi
Buna, am 21 de ani și am avut contact sexual cu 2 parteneri, amândoi la primele contacte au avut aceeași reacție : “ ai sterilet ?” “Ating ceva !” Ca și cum as avea un corp străin și neobișnuit in vagin
Eu am crezut ca este ceva normal, dar am descoperit ca nu este chiar așa. Mai ales ca din când in când simt dureri in timpul și actul sexual ( după abia mai pot merge ), Deci vin la voi cu aceasta întrebare : ce sa fie ? Ați avut asemenea întâmplări mai ales cu primele afirmații ale partenerilor !?
Țin sa Menționez ca am fost doar la un ecograf acum ceva Timp și mi s a spus ca am un Ovul puțin inflamat atâta tot …
Dar ma gândesc cât sa stea inflamat ? (2 ani de atunci )
3 comentarii
1
14-04-2022, ora 00:29
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Control ginecologic cu Test Papanicolau si ecografie intravaginala.
1
14-04-2022, ora 12:38
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

va recomandam sa consultati un medic ginecolog pentru a afla cauza durerilor respective. Cauzele pot fi diferite de la persoana la persoana de aceea este important sa mergeti la un medic pentru a depista ce va cauzeaza dvs. aceste dureri.

O zi buna,
Clinica Marie Stopes International Romania
0
05-05-2022, ora 15:14
Dr. sexolog Adrian Sadovnic
Urologie, Chişinău, Republica Moldova
Dr. sexolog Adrian Sadovnic
Va recomand :
1. Consult ginecolog
2. Consult urolog
3. Ecografia organelor bazinului mic și spațiul Douglas
4. Inspecția vaginului și a colului uterin pentru a exclude o eroziunii sau cicatrice..etc

Multă sănătate și succese !!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dispozitivul intrauterin este la fel de eficient în prevenirea sarcinilor ca ligatura trompelor și provoacă mai puține efecte adverse
  • Dureri după contactul sexual
  •