de vreo 4 ani am niste dureri surde in partea dreapta imediat sub coaste

12-06-2007
horea
Nu este medic/terapeut
horea
Buna ziua!Am 25 de ani, si de vreo 4 ani am niste dureri surde in partea dreapta imediat sub coaste, aproape de capul pieptului.De vreo 3 luni incoace astea sun cam permanente dar nesuparatoare, numai totusi ma doare.Am fost la Ecografie abdominala si mi-a iesit totul in regula.Nu am alte simptome, doar durerea surda. ( am si durere de spate in partea dreapta da numai la o anumita miscare a corpului )
Vreau sa va mai spun ceva, daca stau in picioare si trag aer in piept si palpez undeva sub coaste simt durere, iar daca stau pe spate, orinde m-as palpa nu am nici un fel de durere.Ce ar putea fi?
Multumesc anticipat
6 comentarii
0
14-06-2007, ora 00:00
taxishop
Nu este medic/terapeut
taxishop
buna horea...fa-ti un CT mai intai...sunt posibile multe lucruri...poate fii de ex. o pancreatita...de la alcool de obicei...cu cat iti faci investigatia mai repede...cu atat mai bine...in orice ca e mai bine mai repede...sanatate...nu mai astepta...CT si vezi ce ai...acolo se vede totul. sau aproape totul...
0
15-06-2007, ora 00:00
horea
Nu este medic/terapeut
horea
Acum vreo 2 ani jumate mi-am facut mai multe analize, tot asha durandu-ma intro parte si mi-a iesit la bariu ceva bulbita :(.Sper sa nu am ceva mai grav, de aceea acum mi-e frica sa ma duc sa imi fac analize... :(
Am fost doar la Ecografie abdominala si aia mi-a iesit totul ok :)
Multumesc.
0
15-06-2007, ora 00:00
horea
Nu este medic/terapeut
horea
Am uitat sa precizez un lucru.Ma doare mai tare atunci dupa ce fumez o tzigare.Ar trebui sa ma las dar nu prea pot :(
0
14-03-2010, ora 11:02
maryotsxx
Nu este medic/terapeut
maryotsxx
Am 34 de ani, nu am fumat niciodata, nu beau mai mult de un pahar de bere seara la masa, de vreo 2-3 ani
ma ia asa deodata niste dureri in cosul pieptului partea dreapta de debea respir, ma iteapa asa de tare ca nu pot sa ma misc di pozitia care sunt, in orice pozitie stau ma doare de mor, daca iau o lingura de zahar cu apa
imi trece durerea in cateva minute.nu mi-am mai facut niste analize de vreo 15 ani.
iar tot de cati-va ani nu mai suport fumul de tigara sau mirosurile urate imi vine sa vomit imediat.
imi poate da careva un diagnostic?Multumesc
0
17-03-2010, ora 00:13
opetala
Nu este medic/terapeut
opetala
maryitsxx pot sa zik k am patit k tine si mi sa depistat k sunt alergica si k am asm deci dute la alergologie
0
04-04-2016, ora 16:54
valicr
Nu este medic/terapeut
valicr
Buna ziua am o intrebare va rog .am o durere surda in partea stanga sub coaste ce duce putin in spate. In luna ianuarie am facut un eco si toate organele sunt in regula doar ca sunt ff balonata. Am facut un coproparazitologic si mi a ieșit ca am limbrici. Am luat tratament si o bucata de timp nu m a mai durut in stanga.acum durerea a revenit. Credeti ca au vreo legatura paratizii in caz ca au reaparut?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: