Depresie

23-08-2022
Eduardanton30
Nu este medic/terapeut
Eduardanton30
Salutare la toată lumea, sunt diagnosticat cu depresie cronica de 12 ani, caut partenera de suferință sau cine știe chiar de viata
11 comentarii
3
24-08-2022, ora 23:59
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Si partener nu vrei ? Sunt io disponibil, eu am depresie anxioasa cronica din ianuarie 2009 mai grav, dar aveam din 1997 deja mai slaba.
Glumesc, evident cu partenerul, dar na, daca eram amandoi pe invers, cine stie, hahahahaha, ca oricum barbatii intre ei se inteleg mult mai bine decat cei de sex opus. Bine...ca si daca esti pe invers, mai trebe sa-ti si placa de celalalt. Si femeile intre ele la fel, sunt aceleasi reguli.

La mine nu trece depresia, 10 ani am tot incercat sa ma tratez si nu am reusit, tu mai ai sanse, nu ai incercat toate trat ce se puteau incerca, iti zic sigur, daca-ti zic trei din trat, precis o sa zici ca nu le-ai incercat.

Cu femeile e o mica problema, multe sunt destul supraponderale de la tratament, deci nu o sa te atraga, dar nu toate, nu se mai ingrijesc, sunt asociale, nu prea vor prea multa socializare sau partener, au si libidoul scazut de la tratamente sau boala, fie ca e schizo, depresie sau ce o fi.
Dar si barbatii la fel unii din ei.

Nu stiu daca gasesti pe aici ce doresti tu, insa cine stie. Ca daca e, iti va scrie pe privat.
Era aici cineva (dar a plecat de mult de aici) care era cu un tip mai in varsta cu aceiasi boala, dar ptr bani, el o vroia pe ea cu adevarat, ea insa nu prea, dar aia e altceva, nu se pune, eu ma refer la relatii pe bune.

Lucrezi ? Poti munci ? De ex eu nu, mai da ceva detalii la fete aici daca vrei.
Ce trat iei ?
1
25-08-2022, ora 07:26
Eduardanton30
Nu este medic/terapeut
Eduardanton30
Iau mai multe Aripriprazol gabaran diazepam mirzaten, tu cum te simți?
1
26-08-2022, ora 20:07
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Eu nu prea ma simt bine, trat nu prea au avut efect, 10 ani am tot testat cu medicul trat si n-au mers. De pe la 12 la 17-18 cam stau in pat ca am un rau idiot, ca o durere de cap si somnolenta, care nu are treaba cu depresia, pe langa simptome depresive, tristete, etc, ceva anxietate.
Dar totusi ma mai pot bucura de ceva, TV, calculator, telefon, altfel ma duceam naiba si scapam, ca doar nu traiam ca sa sufar.

Tu cum esti ? Care e starea ta ? Muncesti ? Ce faci in timpul liber (sau in tot timpu daca nu lucri) ?
1
27-08-2022, ora 07:37
Eduardanton30
Nu este medic/terapeut
Eduardanton30
Și eu ma simt rău, mai muncesc ca zilier la firma de publicitate, și în rest când sunt acasă zac în pat și nici
partenera de viata nu am. offff nu știu ce sa fac, știi ceva de terapia cu electroșocuri?
1
27-08-2022, ora 17:32
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Terapia cu electroshocuri se face la cei cu depresie foarte grava, care au incercat multe tratamente si nu le-a mers. Cam afecteaza memoria. Stiu o fata care a uitat sa scrie si sa citeasca cu aceasta terapie. Dar apoi se urmeaza tot tratament. Nu se renunta la el. Incearca la Obregia daca esti hotarat pentru asa ceva.
1
27-08-2022, ora 18:06
Eduardanton30
Nu este medic/terapeut
Eduardanton30
La Obregia se merge doar pe tratament, la tine cum e ?
1
27-08-2022, ora 19:03
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Stiu pe cineva care a facut electroshocuri la Obregia. Cand ai intrebat?
1
28-08-2022, ora 07:13
Eduardanton30
Nu este medic/terapeut
Eduardanton30
Acum 4 ani am întrebat, și mi sa spus ca nu sunt bune
1
28-08-2022, ora 08:03
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Au inceput sa se faca electroshocuri la Obregia. Stiu pe cineva care a facut anul trecut. Se plangea ca i-au afectat memoria dar nu stiu daca au ajutat-o sau nu. Parerea mea este ca pana nu epuizezi toate schemele de tratament sa nu incerci.
1
28-08-2022, ora 09:04
Eduardanton30
Nu este medic/terapeut
Eduardanton30
Am înțeles, mulțumesc
1
02-09-2022, ora 20:42
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Tie ti-e rau de mori si partenera iti trebuie ?! Ce sa faca aia cu tine in halul asta ? O ia naiba razna, nu o sa vrea nimeni asa ceva care zace mai mereu, ce naiba, ia-ti gandul de la asta, vezi cum faci sa iti revi.
Mai ai multe tratamente de testat, nu ai epuizat toate sansele, terapia cu socuri e tampita, nu face asa ceva ca te termina si raman uneori probleme permanente. Si nici asa nu tine mereu, chiar daca iti revi pe moment, dupa un timp trebuie sa faci iar.

Si cum iti e asa rau daca poti munci ! Nu prea inteleg, de multe ori nu inteleg, sunt multi care zic ca acasa dorm, zac, dar la munca se duc, pai cum ? Si care e viata ta ? Traiesti sa muncesti si sa zaci ?! Ce viata e asta ? Da din coate cu medicul sa testati mai departe alte tratamente, ca doar daca-ti dau eu 3-4 trat care nu le-ai testat si sunt sigur ca nu ai testat, o sa-ti dai seama ca n-ai testat tot.
Daca poti munci, atunci si acasa poti face una si alta asa cum poti munci, daca chiar iti e rau si zaci, nu poti munci.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul