Despre mine!!! HPV

53 comentarii 1 2
0
09-03-2008, ora 00:00
alina...
Nu este medic/terapeut
alina...
Pt Diana 32
Buna! Pastilele sunt de la forever si se numesc Echinacea Supreme. Se ia o pastila dimineata si una seara.Da randamente garantat!!!! Eu n-am mai racit de 5 luni deloc si asta datorita acestor pastile.Cele de la Hofigal mie nu mi s-au parur asa bune. La mine nu am dat deloc randament, sincer! Multa sanatate
0
09-03-2008, ora 00:00
alina...
Nu este medic/terapeut
alina...
Am uitat sa mentionez ca ar fi bine sa le iei continuu, sa nu faci pauza ca e mai bine.
0
20-05-2008, ora 00:00
godfather04
Nu este medic/terapeut
godfather04
nu e bine chiar continuu, , trebeuie la un moment dat sa faci o pauza pt ca acest medicament se ia in cure :).Da este foarte bun medicament antiviral! Succes !
0
29-05-2008, ora 00:00
alina...
Nu este medic/terapeut
alina...
Buna, fetelor!!! Haideti sa va spun... Am intrerupt acum 2 luni tratamentul cu Echinacea Supreme(Forever) si va pot spune ca nu mai am probleme cu acele vegetatii. Chiar nu-mi vine sa cred!!! Insa vreau sa le reiau, pt a ma asigura ca n-o sa-mi mai apara, pt ca pt mine au fost un chin. Vreau sa va spun ca eu am incercat cu tot felul de pastile si pastilute, inclusiv cu Echinacea - Hofigal si chiar cu Imunostim, fara rezultate. Eu chiar sunt extrem de multumita de aceste pastile. Sunt mai costisitoare, dar pt sanatatea mea, credeti-ma, fac orice, pt ca numai eu stiu cat am avut de-a face cu acest virus. Intra-devar, le poti lua doar 15 zile pe luna, una dimineata si una seara, insa eu le-am luat 5 luni, continuu, pt ca eu aveam aceste vegetatii si mis -a spus ca e mai bine sa le iau toata luna. E u chiar sunt multumita!!! V a urez bafta multa in lupta cu acest virus!!! Va pup
0
29-05-2008, ora 00:00
godfather04
Nu este medic/terapeut
godfather04
si mie mi-au trecut aceste vegetatii si pot sa spun ca am luat si eu echinaceea, cred k mi-a mai crescut si imunitatea in organism putin, si imi pare bine sa aud ca esti si tu "victorioasa" in lupta cu HPV. Sa speram ca totul va fi sub control! apropo..sunt baiat :)) multa bafta! tuturor
0
10-12-2008, ora 23:04
ade21
Nu este medic/terapeut
ade21
buna seara! as vrea sa iau si eu echinacea, dar as vrea sa stiu parerea voastra despre aceste pastile, care credeti ca sunt mai bune forever echinacea sauechinacea fortificata.sincer nu stiu care dintre ele sunt mai bune.si unde se gasesc la farmacie sau la plafar?
0
23-12-2008, ora 20:14
godfather04
Nu este medic/terapeut
godfather04
Pay ade21, echinaceea se gaseste la magazinele naturiste, nu stiu dak si la farmacii caci eu nu am luat de acolo, poti sa te duci la o farmacie naturista si intrebi acolo, eu spun ca orice tip de echinaceea dak este luat si respecata recomandarea sa isi face efectul.si inca ceva.dak ai schimba putin aerul cred ca ar fi superb, eu aveam HPv si am fost la munte si pot sa spun ca mi-a priit excelent tipul acela de aer, mai ales acum ca este si iarna!...Mult succes!
0
29-12-2008, ora 17:27
cornelin
Nu este medic/terapeut
cornelin
buna ziua imi puteti spune un pret la echinacea supreme si daca ajuta la disparitia negilor genitali este oare inlocuitorul cauterizari? si dac este cineva pe aici care a facut electro cauterizare imi poate spune cit de dureroasa este , am fos acum ceva timp la spitalul de dermato venerice din bucuresti si mi sa recomandat cauterizarea, dar am o teama
0
29-12-2008, ora 17:28
cornelin
Nu este medic/terapeut
cornelin
buna ziua imi puteti spune un pret la echinacea supreme si daca ajuta la disparitia negilor genitali este oare inlocuitorul cauterizari? si dac este cineva pe aici care a facut electro cauterizare imi poate spune cit de dureroasa este , am fos acum ceva timp la spitalul de dermato venerice din bucuresti si mi sa recomandat cauterizarea, dar am o teama, exista efecte adverse la aceasta echinacea
0
03-01-2009, ora 22:59
godfather04
Nu este medic/terapeut
godfather04
echinaccea nu creste doar imuniatatea si tine virusul sub control.si nu are efecte adverse! negi trebuie indepartati prin solutii chimice, laser, etc.
0
04-01-2009, ora 16:47
ade21
Nu este medic/terapeut
ade21
multumesc mult pt raspuns
0
09-02-2009, ora 17:20
godfather04
Nu este medic/terapeut
godfather04
nu ai pentru ce.succes in continuare :)
0
20-02-2009, ora 21:03
deni_mari21
Nu este medic/terapeut
deni_mari21
buna ziua.am si eu o problema care ma nelinisteste
am citit cate ceva pe net, insa nu fac altceva decat sa ma sperii mai tare.in urma cu vreo 2-3 luni mi-au aparut pe labii niste bubite mici, care apoi s-au inmultit, avand forma conopidei.am fost la medic si mi-a spus ca tre sa le indeparteze cu laser.mi-a facut interventia, fara durere si apoi mi-a dat ca tratament sapromed pulbere si mi-a mai dat si ovule(nu stiu de ce) colposeptine si mi-a mai recomandat un gel intim.am mers peste o saptamana la control, mi-a zis ca s-au vindecat si mi-a zis sa iau 3 luni, cate 2 saptamani pe luna, isoprinosine.m-a intrebat si de iubitul meu, i-am zis ca nu are(nu se vede nimic), cu toate k noi vrem sa mearga si el la o consultatie.as vrea sa stiu daca scap doar cu atat de aceasta problema si daca putem avea relatii sexuale(fara prezervativ)?
0
20-02-2009, ora 21:06
deni_mari21
Nu este medic/terapeut
deni_mari21
aaaaaaaa
am uitat ceva
ar trebui sa merg si la ginecolog?este posibil sa am si interni?
0
23-02-2009, ora 23:55
godfather04
Nu este medic/terapeut
godfather04
pai este posibil sa ai si interni.se poate, si cu ce ai luat...este foarte probabil sa treaca.cel puitn condiloamele.dar virusul poate reaparea oricand, il ai pt totdeauna.nu ai ce sa faci.
Fa-ti control, intreaba medicul daca esti in siguranta acum.si cred ca ai putea sa faci
Mentine-ti mereu imunitatea puternica!!!!
0
08-12-2009, ora 00:44
bogdi_mry
Nu este medic/terapeut
bogdi_mry
domnule doctor vreau sa va intreb daca virusul hpv va fi eliminat de corp si asta in cat timp...???
0
11-12-2009, ora 20:54
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Virusul nu sta In corp, deci nu aveti ce elimina !
0
24-04-2010, ora 03:25
godfather04
Nu este medic/terapeut
godfather04
corpul "invata" sa mentina virusul inactiv. produce anticorpi.
0
24-04-2010, ora 03:31
godfather04
Nu este medic/terapeut
godfather04
sunt doar curios daca, in cazul in care, unul sau ambii parteneri au avut hpv si in viitor doresc sa aiba un copil, acest lucru sa afecteze sanatatea copilului. Se transminte ceva malformatii genetice?
0
13-07-2011, ora 13:56
bogdan.u
Nu este medic/terapeut
bogdan.u
Medicul meu dermatolog mi-a zis ca studii recente ar arata ca in 2 ani ar putea sa eleumini virusul din corp.Altii zic ca nu... nici nu stiu ce sa mai cred.Pana la urma, daca nu iti mai apar negi... inseamna ca te-ai vindecat?
0
19-10-2012, ora 10:21
bianca_anidora
Nu este medic/terapeut
bianca_anidora
am fost si eu diagnosticata cu hpv...sincer sunt cu moralul la pamant..nush ce sa mai fac.este cineva care a scapat definitiv de virus?..am inteles ca exista aceasta sansa...daca a'tzi avut condiloame si au disparut..dupa cat timp au reaparut? va multumesc si astept raspuns:)
0
24-01-2014, ora 17:54
iSirocco
Nu este medic/terapeut
iSirocco
Aici ai foarte mare dreptate am primit si eu acest tratament cu isoprinosine(intradevar costa 100ron o cutie) si totul tine de sistemul imunitar.la inceput am luat 3 pastile/zi timp de 10 zile ( nu mai stiu exact cate sunt intr-o cutie cred ca in jur de 30 ) iar "negii" au disparut singuri totusi pe sub piele se putea observa ca virusul este inca prezent adik se vedeau acele pete sterse de roseala si pot spune ca s-au extins. totodata am observat ca se manifesta si in functie de starea pe care o ei adik STRESUL are o mare influenta asupra virusului.Medicul dermatolog mi-a spus ca nu am dc sa imi fac griji si ca v-or trece in 9+ luni.A mai spus ca acest virus il poti lua de pe "strada" il poti lua pe maini de aceea este bine sa te speli pe maini mereu si sa speli ce bagi in gura fructe/legume etc. Cat despre mine pot spune ca a stagnat, s-au implinit 9 luni si nu a disparut definitiv iar eu sunt disperat adik stau prost cu stresul lucru care ma impiedica sa scap de virus.Disperat in sensul ca virgula cata labica sa faci :))) mai trebuie si sex. Altceva ca sa zic decat insanatosire grabnica si sanatate
0
24-01-2014, ora 17:54
iSirocco
Nu este medic/terapeut
iSirocco
Inca ceva nu ca nu m-as spala dar o fac zilnic si se simte un miros anume de cand am luat acest virus.mirosul a inceput sa dispara cand am inceput tratamentul. iar dupa cateva luni(5-6) mi-am dat seama ca trebuie sa iau din nou pastile cand mirosul si-a facut aparitia din nou :D inca ceva folositi betadine(contine iod) neaparat de fiecare data dupa ce "te razi"(defrisezi padurea) lol.Inainte de asta am avut Tinea Cruris si am tratat-o cu Travogen si a disparut definitiv. dar din ce am inteles eu de la doctor acest travogen este apa de ploaie pt HPV.
Adaugă un comentariu / răspuns
53 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce diferenţiază infecţiile HPV care dispar de cele care preced cancerul?
  • Vaccinul HPV a redus riscul de infectare cu 90% în ultimii 10 ani
  • Cum să ne protejăm mai mult copiii - vaccinarea antiHPV
  • Vaccinul antiHPV e recomandat și la băieți
  • Vaccinul HPV crește șansele de concepție la femeile ce au avut în trecut boli cu transmitere sexuală
  • Sexul a devenit mai sigur pentru toată lumea, datorită unui program de vaccinare
  • Australia ar putea deveni prima țară care a eradicat cancerul cervical
  •