dezvirginarea - informatii

19-12-2012
l2108
Nu este medic/terapeut
l2108
Bune. nu prea reusesc sa inteleg care este faza cu dezvirginatul (ca sa-i spun asa). daca reusesc sa imi introduc 2 degete total si simt o membrana fina, ce inseamna?!

P.S.: va rog fara jigniri. daca imi puteti raspunde la intrebare, multumesc, dar daca nu, mai bine taceti :D multumesc.
5 comentarii
0
20-12-2012, ora 12:49
tudortudy11
Nu este medic/terapeut
tudortudy11
Buna, himenul poate fi elastic, ai avut relatii sexuale pana acum? Parerea mea este consulta un ginecolog, nu te jena, sa nu iti fie rusine. Ai avut contact sexual? Ti-a curs sange? Ai avut durere? Te-ai masturbat ? daca da, cum? da-ne toate detaliile astea pentru am putea sa iti raspundem la intrebare
0
21-12-2012, ora 12:54
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ l2108

Faza cu dezvirginatul este asa:

Numai baietii virgini au dreptul sa aiba pretentii la o partenera virgina.
Daca o femeie a avut un contact sexual cu un barbat, nu mai e virgina.

Pe barbati ii intereseaza daca femeia a avut sau nu parteneri inainte si nu daca himenul s-a rupt complet sau nu.
0
21-12-2012, ora 12:56
l2108
Nu este medic/terapeut
l2108
buna. nu mi-a curs nici o data sange si nici o data nu am avut dureri. cat despre cantatc nici acela nu a avut loc..
0
21-12-2012, ora 13:21
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Există femei care deja din naştere practic nu au himen.

Citeste aici despre himen.

http://ro.wikipedia.org/wiki/Himen

Daca nu ai avut contact sexual, nu iti mai face atatea probleme.
Repet: pe barbati ii intereseaza daca au existat alti barbati inaintea lor.

Iar daca esti ferm hotarata sa faci dragoste cu un baiat si pune accentul pe asa ceva, sa il intrebi daca merge cu tine "maine" sa depuneti actele la Primarie sa te ia de nevasta. Nu de alta, dar daca "peste 3 luni" nu mai esti cu el si ai facut dragoste cu el, o sa vina urmatorul care o sa intrebe acelasi lucru. Daca esti virgina.

Si tot asa. Toti vor virgine cu comportament de prostituata in pat si sa ii faca sa se simta in al 9-lea cer.
Iar daca sunt intr-o relatie si se inamoreaza de alta fata mai draguta, o parasesc pe prima si o intreaba si pe a doua acelasi lucru: daca e virgina.

Invata sa fii relaxata in viata si sa ai aceleasi pretentii pe care le au barbatii de la tine.
Ce accepti sa primesti de la ei (cadouri, orice), cu aceeasi moneda sa platesti, pentru ca altfel se vor simti frustrati.

Si lasa himenul ala in pace, ca nu in himenul elastic sau inexistent sta o relatie.
0
21-12-2012, ora 13:23
l2108
Nu este medic/terapeut
l2108
ok mersi mult pentru sfaturi :*:*
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: