Diagnostic interpretare ct

24-02-2010
aprilia1
Nu este medic/terapeut
aprilia1
Am 39 de ani si mi-am facut un ct pentru ca am facut o semipareza pe partea dreapta poate cineva sa ma ajute la interpretare CT? Scrie:zona ischemica lacunara cu diametrul de8/3mm situata in lobul isulei din dreapta
2 comentarii
0
25-02-2010, ora 19:17
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Arata ca ai facut un accident vascular cerebral hemoragic ca urmare a unei boli cardiace [ hipertensiune arteriala ], sau poate a unei malformatii arterio-venoase cerebrale, anevrism cerebral, dupa un traumatism cranian etc. etc..Tu stii mai bine cauza.
0
25-02-2010, ora 20:11
aprilia1
Nu este medic/terapeut
aprilia1
Va multumesc ca ma-ti edificat in problema, asta mi sa intamplat anul trecut am trecut bine pana la urma peste aceasta problema crezand ca nu are sa se mai repete dar anul acesta am dat peste belea din nou mi-a amortit laba piciorului, nu am dat importanta dar pana sa merg la medicul meu neurolog, durerea sa ridicat pana sus si sa umflat, ma internat de urgenta mi sa facut tratament cu vessel due si medicamente anticoagulante as vrea daca cineva poate sa-mi zica si mie ce reprezinta analizele urmatoare:timp quick=27, 7 inr=3, 40 chol=2, 59 trig=1, 80 ce poate sa insemne si cat de serios trebuie sa iau aceasta problema, va multumes anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.