Diagnostic: tulburare psiho afectiva cu inceput de schizofrenie, sindrom maniacal, ssmd:)

25-04-2020
Umfista
Nu este medic/terapeut
Umfista
Va marturisesc si eu o experienta in calitate de pacient al institutului Socola.. dupa o perioada de 2 3 luni de consum de THC (1 2 g pe zi) am considerat ca e mai bine sa apelez la familie pentru a scapa de dependenta. RASPUNSUL A FOST la subiect: Ai nevoie de un consult la spital pentru un tratament.. zis si facut, a 2a zi am ajuns la spital direct la 1 barbati la gratii :).. Asteapta o secunda aivi sa vina medicul si tpti au disparut ca prin minune.. (asa se face prima internare la un medic renumit, cu japca direct dupa gratii ca la puscarie). Mentionez ca familia nu era in tema cu conditiile (gratii, miros, 70 la suta fin pacientii de pe sectia respectiva boschetari).. Evident eram imbracat stradal si "fashion" ultima fitza mi-am dat seama intreband un brancardier ca sunt internat fara stirea mea pe semnatura parintilor am solicitat o pijama iar raspunsul a fost iar direct "daca nubiti aduce de acasa ramai asa".. a trecut o zi am inteles situatia oarecum.. a 2 a zi dimineata am solicitat medicului meu Dr. NITA Nicoleta sa dau un telefon la familie sa imi aduca schimburi.. raspuns: - nu ai voie... am ramas tampit.. primul care a trecut prin fata mea a avut parte de o corectie, al2lea la fel pana a realizat doamna doctor ca nu e de gluma si a zis unui asistent sa ma lase sa sun un minut.. Mentionez ca gardienii au majoritatea 50 plus ani si e doar unul de obicei pe tura.. se comporta cu tine de parca ai omorat pe cine... am aflat apoi de la familie ca le-a transmis doar o vizita la final de saptamana (sa stau in mocasini si pantaloni eleganti si camasa la nebuni la fara clanta dupa doamna doctor... trecand peste introducere.. tratament: depakine dee 500 3 doze pe zi solian de 400 2 doze pe zi, seara pe langa cele mentionate olanzapina doza cea mai mare.. aveam 80 kg atunci.. cam eronate dozele parerea mea.. plus in a doua luna de internare injectie cu zyprexa nu mai retin daca 1 sau 2 pe zi.. mentionez ca am stat internat 2 luni jumatate.. dupa o saptamana de tratament pe cuvantul meu de onoare dintr-o persoana linistita eram in stare sa ma bat si cu Morisanu daca trecea prin zona :) Vum sunt permise astfel de abuzuri? Daca familia a semnat si crede in medic el face ce crea din tine ( am batut revordul la stat legat de pat o noapte o zi si inca o noapte) evident cand vezi toti nespalatii pe langa tine cerand incontinuu tigari si alimente stiind ca esti inchis si pe o medicatie Dumnezeu stie cum a putut prescrie doamna doctor asa ceva nu poti fi libistit.. Oamenii trebuie sa afle adevarul.. avolo la secgia unul barbati in de dreptul la vizita zilnic nu ai nici un drept. Plus ca beau toti din aceeasi cana apa la tratament, pastilele ti le da din plic prin mana asiste tului si apoi tie... credeti-ma e Jale cu J mare... imi dadea cate un cocktail depakine abilify injectie zyprexa olanzapina solian toate in aceeasi zi... m-am mai documebtat eu un pic mai bine la iesirea din spital (dupa vreo kumatate de an) jimatate de an nu am fost om dormeam 15 16 ore pe zi. Mi-am bagat piciorul in toate pastilele prescrise, mergeam la o luna la control luam medicatia si o aruncam am inceput sa beau dimineata 50 de sambuca cu 3 boabe de cafea.. si pe seara un aperol spritz 2 sa adorm linistit... dupa 2 luni mi-am revenit complet... daca aveti un copil cu probleme duceti-l oriunde la tratament pt o dependenta de iarba numai la socola la Dr. NITA NU.. Va face experimente pe el iar daca ju e un pic trecut prin viata credeti-ma pe cuvant ca o sa regretati decizia aleasa...Sanatate tuturor!
2 comentarii
0
25-04-2020, ora 05:19
Umfista
Nu este medic/terapeut
Umfista
Imi cer scuze daca am tastat gresit unele litere.. nu asta e cel mai important ci mesajul in sine!
0
25-04-2020, ora 23:20
360
Nu este medic/terapeut
360
multumesc de experienta impartasita. sa inteleg ca dupa spitalizare ai renuntat la medicamente si n-ai avut nicio problema ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: