Diagnosticare narcolepsie sau afectiune similara | Forumul Medical ROmedic

Diagnosticare narcolepsie sau afectiune similara

27-10-2009
FranzyPanzy
Nu este medic/terapeut
FranzyPanzy
Buna ziua,
O sa va prezint pe scurt problema mea:
Date relevante:
21 de ani, 57 kg, regim alimentar de obicei normal, boli importante: miocardita acuta la varsta de 18 ani(fara sa duca la complicatii)
Simptome: somnolenta excesiva in timpul zilei, relaxare incontrolabila a muschilor si momente f scurte de pierdere a cunostintei (si in timpul unor activitati nestimulative dar si aleatoriu, in orice moment al zilei), senzatia ca ma aflu intr-un vis in timpul starii de veghe, stare de inertie (impresia de anulare a activitatii mentale), anxietate(accentuata mai ales in public);

Vreau sa stiu daca exista un loc unde se poate diagnostica existenta unei afectiuni ca narcolepsia sau altceva ce se potriveste simptomelor mele si daca motivele de mai sus justifica un control.

Multumesc
4 comentarii
0
28-10-2009, ora 11:17
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Singura specialitate care va poate efectiv ajuta la ce aveti este homeopatia. Consultati deci un medic homeopat cu experienta.
0
28-10-2009, ora 11:22
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Somnolenta apare zilnic sau la fiecare a doua zi ?
0
28-10-2009, ora 11:32
FranzyPanzy
Nu este medic/terapeut
FranzyPanzy
Somnolenta apare zilnic si este mai accentuata la anumite ore (seara ma simt mai odihnit decat pe parcursul zilei si de obicei noaptea am mai multa energie decat ziua).
0
28-10-2009, ora 17:56
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
In ce situatii/ore/pozitii exact apare pierderea cunostintei si relaxarea muschilor ? Sunt prezente si alte fobii/frici in afara de cea mentionata (inaltime, intuneric, claustrofobie, etc) ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.