dinti de porcelan

22-11-2010
denisa212001
Nu este medic/terapeut
denisa212001
mi-am pus de curand dinti de porcelan 4 sus, 3 jos pe partea dreapta.ideea e ca cei de jos ma dor, nu pot sa strang in ei.tot pe partea de jos m-i s-a pus si un pivot in maseaua mea..e normal sa doara...?
si as mai avea problema...nu prea st f multumita la culoare.st putin mai galbeni cei pusi decat ai mei..pot face ceva sa se albeasca sau raman asa?
multumesc anticipat si astept raspuns
2 comentarii
0
22-11-2010, ora 20:35
Dr. Sas Adina
Stomatologie, Cluj-Napoca
Dr. Sas Adina
Nu e normal sa doara. Nu specificati daca vi s-au scos nervii la dintii de sub lucrari, pentru ca daca s-au scos puteti avea o sensibilitate la presiune imediat dupa pulpectomie, care poate dura de la cateva zile pana la o saptamana-10zile. In privinta culorii, daca nu sunt cimentati definitiv si nu au fost pusi demult, se poate corecta culoarea, dar numai in laborator de catre tehnician
0
23-11-2010, ora 10:39
denisa212001
Nu este medic/terapeut
denisa212001
la partea de jos (acolo unde ma si doare) sunt 2 masele ale mele(peste care mi s-a pus lucrarea).la una din ele este scos nervul si tot ea are si pivot.la cealalta nu e scos nervul.iar referitor la culoare.cred ca asa ramane pt ca st cimentati definitiv.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul