infectie la dinti de portelan

10-04-2014
chana
Nu este medic/terapeut
chana
buna, am si eu o problema, de 14 ani mi-am imbracat dintii in portelan la un stomatolog din ungaria, si dintii mei naturali au fost doar slefuiti si imbracati in portelan, nervii de la dintii mei nu au fost scosi, in urma cu 3 ani am ramas gravida cu gemeni si de atunci au inceput si problemele dentare, am inceput sa fac fac puroi la gingii, abcese peste abcese infectii si dureri dentare, doctorita de atunci mi-a spus ca e indicat ca dupa 10 ani sa-mi scot dantura sa mii curete pe ai mei din nou si sa ii imbrace la loc, ce ma sfatuiti sa fac?am luat antibiotice si tot degeaba infectia dentara persista. va multumesc astept sfaturi
1 comentarii
0
16-04-2014, ora 00:43
Dr. Durbac Marius
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Durbac Marius
Buna ziua,
din pacate, antibioticele in mai toate infectiile de natura dentara nu rezolva problema ci doar o amana. In cazul dumneavoastra trebuie stabilit cu certitudine, in urma unor investigatii radiologice, care dinti creaza probleme si ce zone gingivale/osoase sunt afectate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul