Disconfort la nivelul gatului

30-09-2022
vantae
Nu este medic/terapeut
vantae
Buna ziua! Am 20 de ani, 1.60 si 45 kg. Acum vreo 2 samptamani am inceput sa am stari de greata, apoi intr o seara am avut o durere urata de stomac. Am luat Dicarbocalm, insa de cateva zile simt un discomfort la nivelul gatului. De frica sa nu fie ceva mai grav, am tot verificat sa nu am ganglionii inflamati. Am fost la medicul de familie, care mi a dat niste pastile de calmare si m a trimis la un control de glanda. Marti imi fac analizele, ultima data le am facut in februarie cand au iesit perfect, iar joi merg la ecograf pentru stomac si glanda. Aseara mi s a inflamat un ganglion pe gat, partea dreapta. Nu se vede usor, dar se simte la palpare, nu e dureros si nici foarte mobil. Pe internet te ingrozesti cand vezi ce scrie ca aduce. Am si dureri de spate de ceva timp, din cauza unei spondiloze. Insa pe internet senzatiile de voma+ameteli+ganglioni nedurerosi+durere de oase se spune ca ar fi simptomele unei leucemii. Eu am probleme si cu anxietatea de vreun an si toata saptamana am fost foarte stresata. Va rog sa mi dati un sfat pana ajung la analize.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Noduli la gât (noduli limfatici laterocervicali, noduli tiroidieni)
  •