discopatie lombara

14-11-2010
nicusor25
Nu este medic/terapeut
nicusor25
am 25 de ani si de un an de zile ma confrunt cu o discopatie lombara care imi da foarte mari dureri.am facut mai multe tratamente dar durerea nu a disparut mai mult de 2 luni.as vrea sa stiu si eu ce trebuie sa fac ca sa scap de ea si as vrea sa-mi recomandati si mie un doctor bun daca se poate din constanta.va multumesc
16 comentarii
0
13-12-2010, ora 16:01
adrianaada
Nu este medic/terapeut
adrianaada
buna !acceasi problema am si eu, am 20 de ani si am fost la 3 medici, fiecare mia spus varianta lui.Unul din ei mia spus ca am discopatie lombara am facut tratament, proceduri care miau dat organismul peste cap si nimic.am dureri din ce in ce mai mari.imi este si frica sa ma mai duc la medic pentru ca sunt bani aruncati aiurea.
0
14-12-2010, ora 18:42
nicusor25
Nu este medic/terapeut
nicusor25
la mine durerea este din ce in ce mai puternica si de la un timp nu prea mai pot sa merg bine...cred k singura varianta este operatia numai k imi este km frik..multa sanatate iti doresc...
0
14-12-2010, ora 18:46
nicusor25
Nu este medic/terapeut
nicusor25
am o rugaminte la toti medicii din romania :explicati domnilor omului c are knd iese d la dumneavoastra ca sa nu plece acasa si sa nu stie c are sau cu ce se mananca boala p care o are.knd am fost la spitalul judetean constanta si miam facut o radiografie doctorul de acolo mia zis k am sacralizare L5 si k e boala netratabila si ATAT si am plekt ca prostul aksa k nu a vrut sami zica si mie 2-3 cuvinte despre aceasta sacralizare.acum stau si ma intreb ori nu a vrut sami zica ori nu stia nici el cu ce se mananca...vam pupat
0
14-12-2010, ora 22:18
adrianaada
Nu este medic/terapeut
adrianaada
eu cand am fost la control si mia spus ce am, am intrebat :este ceva grav ?se trateaza?ce trebuie sa fac ?nu ma lamurit deloc, si mia dat niste pastile arcoxia care am inteles ca sunt foarte puternice, am luat jumatate de flacon si ma simteam rau de la ele si leam intrerupt.mia dat sa fac RMN si nu pot sal fac deoarece nu pot sta in spatii inchise.nu mai zic de proceduri am facut 10 zile (nemectron, ultrasunet, laser) nu ma puteam da jos din pat, si nici nu ma puteam misca, ma dureau toate incheieturile(toate incheieturile pe care le avem), nici degetele nu le puteam indoi vreo 4 zile(am stat ca o leguma in pat).matusa mea a patit la fel si a avut noroc ca a dat peste un medic bun care a tratato o sun maine si o intreb si iti dau mai multe detalii despre medic.si eu vreau sa ma duc dar dupa sarbatori ca acuma nu prea am bani :D. cred ca as sta o zi intreaga sa povestesc tot ce mi sa intamplat...apropo.nu mai zic de inima.toate bune si frumoase.am fost la medic cu niste palpitatii groaznice imi taiau respiratia, ma pipait un pic si mia dat verdictul :stenoza mitrala, mia dat pastile concor care iau numai aia care au probleme grave cu inima.ma lua ameteala de la ele si cadeam pe jos la propriu.verdictu mi la dat craiu elvira cica medic foarte bun...de unde ca ma omora, am fost la dr Salim ce mai bun doctor care sa uitat pe foile mele si ma ascultat putin si mia zis stai lin k nu ai nimic, acu cateva saptamani mam dus la medicover un contrl la inima sa vad cum mai evolueaza boala(eu o credeam pe doamna craiu), acel doctor care ii si multumesc mia zis:mai fata esti nebuna inima e prfect sanatoasa si mia aratat pe monitor cum trebuia sa fie inima daca aveam stenoza mitrala.am ramas PROASTA.si nu numai.as scrie o carticica cate am patit cu medicii din constanta.
0
14-12-2010, ora 22:22
adrianaada
Nu este medic/terapeut
adrianaada
si am uitat sati zic am 20 de ani :D.si de munca nu mai sunt buna.multa sanatate si tie
0
14-12-2010, ora 22:31
nicusor25
Nu este medic/terapeut
nicusor25
eu am fost de 2 ori la doctor si miam bagat picioarele..nu mam mai dus...mia dat nospa si ketonal injectabil si midocalm pastile...dupa c mia facut fundul poligon d tragere vreo 2 luni nu ma durut nik si knd ma luat nu mai puteam sami folosesc piciorul stang, am mai luat niste midocalm si ma mai lasat
Acum nu mai iau nimic si merg la munk zi de zi, am 2 hamuri pe mine in fiekre zi si un brau elastic k sa pot sa ma aplec.Am fost nevoit samischimb toata incaltamintea ca nu ma pot aplek sa ma leg la sireturi, in rest sunt sanatos tun nu am nimic la inima, plamani si restu ca mai am eu prin corp :))
0
14-12-2010, ora 22:32
nicusor25
Nu este medic/terapeut
nicusor25
am ajuns la concluzia ca dekt sa ma duc la doctorii de la judetean constanta mai bine imi bag un batz in fund sau mai bine zis o barna si stau asa :))
0
14-12-2010, ora 22:33
adrianaada
Nu este medic/terapeut
adrianaada
da eu nam fost in spital..eu am fost la cabinete particulare si na vora aia sunt platiti mai bine si uite ceti fac.
0
14-12-2010, ora 22:35
nicusor25
Nu este medic/terapeut
nicusor25
dak vb cu matusa ta despre doctor imi dai si mie detalii p forum sau p mess k p forum intru mai rar.ms mt
0
14-12-2010, ora 22:36
adrianaada
Nu este medic/terapeut
adrianaada
aaa si normal cam trebuie sa stai in pat o perioada de timp dupa tratament si nu ai voie sa ridici, sa stai pe scaun prea mult, sa mergi mult.
0
14-12-2010, ora 22:36
nicusor25
Nu este medic/terapeut
nicusor25
am fost la judetean sa donez niste sange mai acum vreo luna si am stat 4-5 ore pt o lingura de sange..sunt praf...am impresia ca este cel mai praf spital din romania
0
14-12-2010, ora 22:37
nicusor25
Nu este medic/terapeut
nicusor25
eu faceam injectii seara si dimineatza ma duceam la munk si din 8 ore d lucru 6 ore stau p scaun...pfff
0
14-12-2010, ora 22:38
adrianaada
Nu este medic/terapeut
adrianaada
ok :D.npc
0
14-12-2010, ora 22:39
adrianaada
Nu este medic/terapeut
adrianaada
nu ai impresia, chiar asa este
0
14-12-2010, ora 22:41
nicusor25
Nu este medic/terapeut
nicusor25
noapte buna...mai vb maine seara ca tre sa ma bag la somn k maine o noua zi de munk ma asteapta o noua zi de dureri...pfff :*
0
14-12-2010, ora 22:43
adrianaada
Nu este medic/terapeut
adrianaada
noapte buna :*
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Discopatia lombară - tratament, recuperare și evoluție
  •