Dupa AVC
Am avut a.v.c.in 2011 cu semiplegie partea dreapta m-am recuperat destul de bine in schimb partea dreapta este tot amortita si mana de la cot este amortita si nu am simtul tactil, va rog ce pot face? Iau urmatoarele medicamente:sermion, trombex, rosucard, norvas, prestarium 10, fac cerebrolyzin la 3 luni 1/10mg Va multumesc.
3 comentarii
Fizioterapie ati facut ? Nu v-au dat zilnic niste exercitii ?
fac recuperare de 2 ori pe an in centre de recuperare si acasa.Nu am exercitii pentru mana.
Rugati un kinetoterapeut sa va arate exercitii pt mana. Gasiti si pe Youtube.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 3Intrebare Epilepsie
- 1Parapareză spastică
- 2durere lombară și radiculopatie postoperatorie
- 0Pleoapa care se zbate
- 1Ajutati-ma ce este si cum sa scap
- 0Dimethyl Fumarate
- 1Despre memorie si uitare
- 3În cazul unui AVC hemoragic ?
- 2Tratament epilepsie
- 0Se poate obține grad de handicap sau pensie cu discopatie lombară? Și pot avea două grade?