Durere abdominala nespecificata Va rog frumos un sfat!

02-11-2020
Andreea cristina
Nu este medic/terapeut
Andreea cristina
Bună seara Domnu Doctor Am mare nevoie de un sfat de la Dumneavoastră vă rog frumos! Din luna iunie ma confrunt cu niste dureri de abdomen în parte dreaptă Am mers la un medic chirurg mi-a fost facut eco si ct și mi-a spus că totul este în regulă, am doar un pic de lichid si ca este normal la femeie, și să nu ma panchiez degeaba ca nu am nimic Mia dat 10 zile tratament acasa cu antibiotic "ciprinol"am luat exact asa cum mia zis medicu Intr-adevar primele 3 zile cand am luat pastilele nu prea aveam dureri asa de mari Dar după aceea la fel au început durerile si am apelat din nou la medic din pacate mia zis ca nu are ce sa imi faca ca nu am nimic si sa continui cu tratamentul in caz de ceva! Si cam atata...Nici până în ziua de azi nu mia trecut durerile oricâte calmante as luat ! Problema este ca in fiecare zi ma doare într-o parte în dreapta Durerea acum merge si la spate si la picioru drept, cand incerc sa mănânc ceva nu pot ca imi vine tot sa vomit am zilnic greturi, daca incerc sa merg mult pe jos ma ia durerea de burta mai tare, am si niste ameteli, nu mai stiu ce sa fac Nu inteleg daca nu am nimic dece ma tot doare ! Nu stiu ce pastile sa mai iau !
13 comentarii
0
03-11-2020, ora 15:43
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Apendicul e scos ?
Ati facut si un consult ginecologic ?
0
03-11-2020, ora 17:17
Andreea cristina
Nu este medic/terapeut
Andreea cristina
Buna seara! Nu nu e scos apendicul Mi sa spus că nu am nimic la burtă Iar consult gineocolog am facut si se pare că nu e nimic in negreula Analizele au ieșit bune inafara se leucocite care au iesit 12.000 Nu stiu ce ar putea fi sunt foarte stresata,
0
03-11-2020, ora 21:11
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
12.000 de leucocite sunt peste limita normala.
Din simptomatologia pe care ati prezentat-o, cu dureri in partea dreapta si manifestari digestive, ar putea fi vorba de o inflamatie apendiculara.
Deci cred ca ar trebui scos apendicul.
0
03-11-2020, ora 22:41
Andreea cristina
Nu este medic/terapeut
Andreea cristina
Asta credeam și eu că e posibil sa fie apendicită Doar ca la medicu care am fost nu a vazut deloc apedicu Si cică nu e inflamat Nu stiu ce să mai cred In continuare am dureri si stari de amețeală și greturi Dacă ar fi apendicită nu ar fi trebuit să fiu deja operată! :(((
0
04-11-2020, ora 17:02
Andreea cristina
Nu este medic/terapeut
Andreea cristina
M-am uitat pe analize si nu doar leucocitele sunt mărite și eosinofile
0
04-11-2020, ora 18:04
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Eozinoffilele crescute semnificativ, pot sugera o alergie sau o infectie parazitara.
0
04-11-2020, ora 19:47
Andreea cristina
Nu este medic/terapeut
Andreea cristina
Dar dacă ar fi fost apendicită nu ar fi trebuit să fiu deja operată! Eu din cate am citit pe internet despre apendicită Cand încep durerile nu prea mai poti sa stai de durere si e o urgență chirurgicală!
0
04-11-2020, ora 20:58
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna seara.
O apendicita acuta nu e obligatoriu sa dea "dureri insurportabile ".
Decizia de interventie chirurgicala o ia medicul curant.
0
21-12-2020, ora 22:54
Andreea cristina
Nu este medic/terapeut
Andreea cristina
Bună seara Am nevoie de un sfat va rog frumos! In luna Octombrie pe 8 Am facut o colonoscopie sa vad daca am probleme cu colonul De atunci sunt foarte constipata nu mai ies aproape deloc cu scaunul ! Sa pot iesi afara cu scaunul iau laxative su debridat Nu stiu ce sa fac Habar n-am daca ar trebuie sa ma îngrijoreze problema asta
0
22-12-2020, ora 07:49
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua. Andreea cristina
Dupa colonoscopie, mai ales daca pregatirea prealabila a fost facuta corespunzator, poate aparea constipatia.
Puteti adauga si ulei de parafina, cate o ligurita, inainte de mese.
Reevaluare ulterioara.
0
22-12-2020, ora 11:34
Andreea cristina
Nu este medic/terapeut
Andreea cristina
Da colonoscopia a fost făcută corespunzător și am avut o pregătire înainte!Înainte de colonoscopie nu avem probleme de genul Acum încerc toate posibilitățile Sper sa fie ok Asta ar înseamna ca nu ar trebui sa imi fac griji sau sa ma stresez din cauza asta!Oricum durerile abdominale la fel le am !
0
10-07-2021, ora 18:14
Dorutzza
Nu este medic/terapeut
Dorutzza
Buna exact asa sunt si eu cu durere in dreapta jos de vreo 3 luni greata uneori dureri de cap am umblat la toti medicii posibili si toti mi au zis diferit. Ba ca as avea hernie inghinala ba ca un chist ovarian ba ca e totu in regula ginecologic la urolog peste tot am fost si orice as fi luat antibiotic sau calmante eu tot asa sunt. Nu pot face mare lucru k ma doare . Nu sunt in tara ci in strainatate dar nici aici vad ca nu e mai bn ca acasa. Mai continui pana exclud varianta cu hernia si dak pot pleca in tara sa vad acolo.
0
21-08-2023, ora 18:19
Dianavs
Nu este medic/terapeut
Dianavs
Buna ziua! Mă confrunt și eu exact cu aceleași simptome. Știu că a trecut ceva timp de la postare, dar ați mai găsit cauza durerii?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere de burtă
  •