Durere de burta dupa operatia de apendicita

06-01-2018
Nume11
Nu este medic/terapeut
Nume11
Buna seara! Acum o saptamana am fost operata de apendicita. Operatia a fost una clasica, recuperarea a fost normala, am avut si scaun in fiecare zi. Acum 3 zile mi-au fost scoase firele si operatia arata bine, nu ma mai doare aproape deloc.
Problema mea este faptul ca am dureri undeva mai jos de buric, dar doar la atingere. Mi se pare ca sunt usor umflata in acea zona si nu pot sta pe burta. Aceste dureri se intensifica uneori dupa ce mananc. Mentionez faptul ca nu am tinut regim, doctorul mi-a spus ca pot manca orice. Alte simptome nu mai am. De asemenea, mentionez si faptul ca m-am operat “din timp”, nu am avut niciun fel de complicatii, si daca este revelant pentru raspuns am avut rahianestezie.
Sa fie din cauza alimentatiei? Va multumesc anticipat!
4 comentarii
0
06-01-2018, ora 01:36
Nume11
Nu este medic/terapeut
Nume11
Sunt doua saptamani de la operatie, imi cer scuze. Nu pot modifica textul.
0
06-01-2018, ora 10:38
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Nu chiar orice. Inca trebuie sa evitati cca 2 saptamani varza, fasolea, bauturile acidulate, in general ceea ce baloneaza. Incercati cu regim cateva zile, cu reevaluare ulterioara.
0
06-01-2018, ora 11:04
Nume11
Nu este medic/terapeut
Nume11
Va multumesc mult pentru raspuns! Am sa tin cont de ceea ce mi-ati spus.
Va doresc toate cele bune si un an nou fericit!
0
08-02-2018, ora 21:10
Iuliana2018
Nu este medic/terapeut
Iuliana2018
Buna ziua. Cat v.a costat operatia de apendicita? La stat? Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Antibioticele pot înlocui operația chirurgicală, în cazurile necomplicate de apendicită acută
  • Administrarea antibioticelor în ambulatoriu la pacienții cu apendicită este sigură și reduce necesitatea intervenției chirurgicale
  •