durere de ochi dupa folosirea prezervativiului

07-07-2008
n_o_name
Nu este medic/terapeut
n_o_name
Problema:... dupa ce folosesc prezervativul - la cateva minute dupa ce "scap" de el incep sa ma doara ochii. Nu e chiar durere - mai mult o senzatie de discomfort... ca si cum as avea un ventilator indreptat inspre ochi in permanenta. Dureaza cam 1zi -2. Detalii: dupa actul sexual fara prezervativ totul e ok - se intampla la fel cu orice tip de prezervativ - nu conteaza daca ajung la orgasm sau nu.
Va rog sa ma ajutati sau macar sa imi spuneti la ce medic sa merg la oftalmolog, dermatolog, urolog ?
2 comentarii
0
05-08-2008, ora 00:00
Mr. Nick
Nu este medic/terapeut
Mr. Nick
Salut! S-ar putea ca dupa ce folosesti prezervativul sau dupa ce pui mana pe el sa dai cu mana pe la ochi si sa faci o reactie alergica la o substanta din compozitia prezervativului, ca de exemplu latexul.

Consulta un medic oftalmolog!!!
0
16-09-2008, ora 00:00
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
du-te la alergolog să verifici dacă eşti alergic la latex... pentru că chiar dacă nu ai simptome la nivelul penisului, in timp e posibil să apară
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Jumătate din populație va fi afectată de miopie până în 2050
  • Curiozitate: cum cresc ochii?
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.