Durere de ureche

25-10-2016
Andreea Flo.
Nu este medic/terapeut
Andreea Flo.
Buna ziua! Aproximativ cu o luna in urma am fost diagnoaticata de dr. Orl cu artrita timpano-mandibulara. Am luat atunci diclofenac si nu am mai avut asa probleme. Acum doua zile am inceput iar sa am dureri de ureche (nu mari si nu persista chiar continuu ) si dureri la apasare undeva sub maxilar, spre gat. Am luat in aceste doua zile diclofenac si m-au lasat, insa acum iar a aparut durerea de ureche. Sa fie aceeasi problema sau alta? Mentionez ca am si o afta pe cerul gurii, aproape de baza maxilarului superior!
2 comentarii
1
25-10-2016, ora 19:17
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
durerea poate sa fie si de la afta bucala..si de la o infectie dentara
asa ca mergi la ORL si la stomatolog
0
26-10-2016, ora 00:01
Andreea Flo.
Nu este medic/terapeut
Andreea Flo.
Multumesc pentru raspuns! Am fost de curand si la stomatolog si nu am avut nicio infectie. Interesant este ca m-a lasat durerea de ureche si a inceput sa ma deranjeze gatul si am avut o ciudata senzatie ca de amigdale si/sau baza limbii imflamate. Senzatia a aproape a disparut dupa ce m-am facut cu diclofenac unguent. Mai mult decat atat, palpandu-ma, acum seara am descoperit ca un fel de nodul sub barbie, undeva spre gat-baza limbii, dar pe partea opusa, nu in partea cu urechea ce ma deranja. Imi e groaza de ce ar putea fii...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: artrita temporomandibulara

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Celulele stem din mandibulă ar putea repara articulațiile
  •