Durere de ureche...

26-11-2016
sandra_20
Nu este medic/terapeut
sandra_20
Buna seara! De ceva timp ma confrunt cu o durere de ureche foarte jenanta in sensul ca atunci cand pun capul de perna si imi astup complet urechea ma inteapa foarte rau si durerea mi se lasa spre gat. Oare de la ce ar putea fi? Ce mi-ati recomanda? Va multumsc!
3 comentarii
0
27-11-2016, ora 16:53
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
corect.. un consuult ORL..si poate stomatolog
0
07-12-2016, ora 16:34
Dan filip
Nu este medic/terapeut
Dan filip
Buna ziua domn doctor, va rog sa mi spuneti, aseara m a prins putin raceala, apoi a 2 zi dim, mi s a infundat urechea dreapta, stiam ca sunt dopuri de ceara, si am aplicat apa oxigenata pt a inlatura dopul, am reusit.
Vazand ca am reusit sa rezolv problema asta, am inceput cu urechea stanga, la fel am facut, dar dupa ce am curatat o, a inceput sa ma doara, in sensul asta, simt pulsatii, eu am avut probleme serioase cu urechea stanga, am av mezotimpanita craniana stanga, dar s a rezolvat, are ceva daca am folosit apa oxigenata la aceasta ureche? Si inca ma mai doare, eu am pus 3 picaturi de ulei masline incalzit si s a mai ameliorat, as putea sa iau altceva corespunzator urechii stangi? Am mai fost la splaturi, la spital si tot asa mi au spalat ambele urechi cu apa oxigenata, acum 3luni... sfatuiti ma d-voastra ce sa fc si cu ce sa continui... va multumesc anticipat! O seara frumoasa
0
08-12-2016, ora 18:31
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pe o ureche cu perforatie de Timpan.. apa oxigenata si unele din solutiile auriculare.. pot sa inflameze mucoasa si sa agraveze inflamatia
mergi al ORL sa vada urechea
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Când sunt indicate antibioticele în otită/ otalgie (durerea de ureche)
  •