Ureche infundata si durere la apasare sub ea | Forumul Medical ROmedic

Ureche infundata si durere la apasare sub ea

01-01-2012
EUstd
Nu este medic/terapeut
EUstd
Buna ziua! Am si eu o mica problema. De aseara am urechea dreapt infundata, care intre timp s-a mai desfundat, desi nu cu mult. Pe langa faptul ca am urechea infundata, cand apas simt o mica durere sub aceasta(sub ureche- langa osul maxilarului- nu e chiar sub ureche, e umpic mai jos). Presupun ca durerea se trage de la o galma sau galca( nu stiu exact cum se numeste). Am tras concluzia ca este o galca deoarece mi se pare a fi o mica umflatura(e micuta...). Una peste alta, urechea este infundata, nu ma doare decat sub ea, atunci cand apas, si este o senzatie destul de neplacuta. Mentionez ca am avut o otita cand eram mica- pe la 2 ani jumate, cred- si o otita virala(dintr-aia cu umflaturi pe timpan) iarna trecuta. Ce credeti ca ar trebui facut? Sa ma ingrijorez?...
4 comentarii
0
02-01-2012, ora 00:10
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
probabil nu este nimic grav daca nu va doare si nu aveti febra. duceti-va la un medic ORL pentru un examen fizic
0
02-01-2012, ora 14:26
EUstd
Nu este medic/terapeut
EUstd
Din fericire, febra nu am. De durut, cum am scris ma doare doar la apasare. Vad ca astazi parca s-a mai 'vindecat'... Multumesc pt ajutor, si probabil ca in zilele urmatoare daca nu mi se imbunatateste starea voi merge la ORL-ista mea... (astept insa, si parerea unui medic)
0
02-01-2012, ora 20:29
yonutz92
Nu este medic/terapeut
yonutz92
BUNA ZIUA !Am si eu o mica problema si necesit ajutor : Am 20 de ani si de aproape 7 luni m-ia aparut pe pielea penisului niste alunite albe care cate o data ma mananca dar in rest nu ma deranjeaza cu nimic..as vrea sa atiu daca este vreo boala...si ce ar trebui sa fac...????? astept raspuns si multumesc mult pentru ajutor !!!!!!!!
0
02-01-2012, ora 20:39
sandaalexandra
Nu este medic/terapeut
sandaalexandra
buna seara... unde gasesc vitamiana F capsule gelatinoase sau vitamina f solutie de uz intern, vrau neapart sa cupmpar aceasta vitamina, daca stie cineva unde as gasi aceasta vitamian in ce farmacie se gaseste, daca se mai gaseste, va rog sa-mi spune-ti unde se gaseste, va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: