Durere de ureche tot cu masea si cap

10-08-2013
iorga sandra
Nu este medic/terapeut
iorga sandra
Buna ziua! Am o intrebare in legatura cu urechea.De cateva saptamani am avut o durere surda ca zic asa la urechea dreapta si aveam senzatia ca am partea dreapta a gatului umflata desi vizibil nu era.Am fost la un control ORL si aveam in spatele limbii o afta, dupa care nu am mai avut nimic iar de azi dimineata ma doare urechea dreapta iar, e o durere care o simt cum merge spre timpan, dandu'mi cateodata impulsuri si ma doare mai tare dupa care ma lasa si continua cu durerea aia surda ca sa zic asa iar durerea parca coboare in acelasi loc pe gat, simt inflamat si uneori aveam dureri si de cap care erau la ceafa uneori aveau intensitate mare alteori erau foarte nesemnificative, si ma doare tot cu o masea care trebuie sa o imbrac, doar ca la maseaua respectiva am nervul scos si nu ar trebuii sa ma doara.Pana acuma nu am avut probleme de genul, ce ar putea fi? e otita?e de la masea? Va multumesc
1 comentarii
0
11-08-2013, ora 11:46
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Un consult clinic ORL si stomatologic te-ar lamuri cel mai bine. Durerile dentare pot iradia, dar trebuie vazut exact cazul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Când sunt indicate antibioticele în otită/ otalgie (durerea de ureche)
  •